captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: nauji iššūkiai žemės ūkio maisto sektoriui

Ateinančiais dešimtmečiais vienu iš svarbiausių žmonijos iššūkių bus ieškoti būdų, kad būtų užtikrinta saugi ir kokybiška maisto gamyba. 
VU Taikomųjų mokslų instituto vyriausioji mokslo darbuotoja habil. dr. Živilė Lukšienė. Jolantos Jurkūnienės nuotr.
VU Taikomųjų mokslų instituto vyriausioji mokslo darbuotoja habil. dr. Živilė Lukšienė. Jolantos Jurkūnienės nuotr.

Ar žinote, kad 3 milijardai Žemės gyventojų neturi pakankamai maisto, o kone trečdalis ar net pusė pasaulyje pagaminamų maisto produktų išmetama jiems sugedus? 2050 metais žmonija išaugs iki 9 milijardų ir jai dar labiau ims stigti maisto.

Šie nerimastingi skaičiai iš dr. Živilės Lukšienės paskaitos „Nauji iššūkiai žemės ūkio maisto sektoriui: žaliųjų technologijų link“. Paskaitininkė atkreipia mūsų dėmesį, kad pastaruoju metu, stebint klimato kaitą ir žmonių sveikatos būklę, aiškėja, jog balansas tarp tvarios maisto produkcijos praktikos, sveikos aplinkos ir sveikų žmonių populiacijos yra rizikingas, nesaugus, pažeidžiamas. Todėl ateinančiais dešimtmečiais vienu iš svarbiausių žmonijos iššūkių bus ieškoti būdų, kad būtų užtikrinta saugi ir kokybiška maisto gamyba.

VU Taikomųjų mokslų instituto vyriausioji mokslo darbuotoja habil. dr. Živilė Lukšienė yra tarp 2012 m. Lietuvos mokslo premijos laureatų. Šis prestižinis apdovanojimas jai kartu su prof. habil. dr. Pranui Viškeliui buvo skirtas už darbų ciklą „Vaisių ir daržovių kokybės bei saugos tyrimai: inovatyvių technologijų kūrimas (1997 – 2011)“.

 

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

 

„Radijo paskaitos“ – gruodžio 3 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama gruodžio 4 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir gruodžio 7 d. 14.03 val. LRT  KLASIKOS programoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...