captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: atostogos egzotiškuose kraštuose – kur gali tykoti pavojai?

Pagal statistinius duomenis, nuo 30 iki 70 proc. keliautojų, grįžusių iš egzotiškų kraštų, jaučia virškinimo sistemos sutrikimus. Tai galėtų būti ženklas, kad užsikrėsta parazitais. Labiau rizikuoja tie žmonės, kurie kelionės maršrutą planuoja patys, keliauja ne į kurortines zonas.

Pagal statistinius duomenis, nuo 30 iki 70 proc. keliautojų, grįžusių iš egzotiškų kraštų, jaučia virškinimo sistemos sutrikimus. Tai galėtų būti ženklas, kad užsikrėsta parazitais. Labiau rizikuoja tie žmonės, kurie kelionės maršrutą planuoja patys, keliauja ne į kurortines zonas. Vasarą didesnė tikimybė užsikrėsti parazitinėmis ligomis ir Lietuvoje. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Parazitologinių tyrimų poskyrio vedėja Jolanta Žiliukienė paaiškins, kaip žmogus galėtų apsisaugoti, kad vėliau netektų ilgai sirgti.

Maisto papildų vartojimas kartais yra vadinamas mados reikalu. O mados tendencijas dažniausiai nusižiūrime iš kitų šalių. Papildai – ne vaistai, kartoja mums gydytojai. Tačiau kartu su vaistais dažnas išgeria ir piliulę papildų. Pagrindinis dalykas vartojant papildus – gydytojo patarimas. Tačiau dažnai net ir neįspėjame gydytojo, kad vartojame papildus, todėl galimas visiškai ne toks poveikis, kokio tikimės. Mat reikia stebėti, kad nesidubliuotų sudedamosios vaistų ir papildų dalys. Jei nebus į tai atsižvelgta, galimas ir toksiškas poveikis. VU ligoninės Santariškių klinikų gydytojos dietologės Žanos Antonovos komentaras.

Energinių gėrimų vartojimas pasaulyje sparčiai didėja. Todėl mokslininkai atlieka vis daugiau tyrimų, susijusių su energinių gėrimų sudedamųjų dalių poveikiu žmogaus sveikatai. Kokių sudedamųjų dalių yra šiuose gėrimuose, kodėl nepatariama jų maišyti su alkoholiu, laidoje paaiškins Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Mitybos skyriaus vedėjos pavaduotoja Evelina Venckevič.

Vaikų otorinolaringologė Jekaterina Byčkova laidoje paaiškins, kaip prižiūrėti vaikų ausis jiems turškiantis upių ar ežerų vandenyje.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, liepos 14 d., 11.03 val., kartojama liepos 19 d. 15.05 val. per Lietuvos radiją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...