captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Rėkučių gynybinis įtvirtinimas

Nedaug kas žino apie karaliaus Mindaugo laikus menantį Rėkučių gynybinį įtvirtinimą.
Vaizdas iš apžvalgos bokšto nuo Lygumų kalno netoli Reškutėnų.
Vaizdas iš apžvalgos bokšto nuo Lygumų kalno netoli Reškutėnų.

Nedaug kas žino apie karaliaus Mindaugo laikus menantį Rėkučių gynybinį įtvirtinimą, esantį Švenčionių rajone, Pakretuonės miške, tarp Žeimenio ir Vajuonio ežerų, įeinantį į  Aukštaitijos nacionalinio parko teritoriją. Kažkada Nalšios žemės valdovai jį skyrė kovai su raitelius. Tuometinę gynybinę sistemą sudarė piliakalniai ir natūralios gamtinės kliūtys – ežerai, kalnagūbriai, upės. Taip nusidriekė kelių dešimčių kilometrų bemaž tiesi žmonių ir pačios gamtos sukurta gynybinė linija.

Švenčionių kraštas vertingas savo istoriniu ir kultūriniu paveldu. Reškutėnų apylinkėse buvo ir yra vykdomi didžiausi baltų kultūros gyvenviečių kasinėjimai. Čia nuo pat ankstyvųjų amžių formavosi baltų gentys, apsigyveno lietuvių gentis.

 Vietos gyventojai ne tik didžiuojasi ir yra neabejingi savo krašto praeičiai, bet rūpinasi ir kuria šių dienų gyvąją istoriją. Ant Veršelio kalno stūkso paminklas Lietuvos tūkstantmečiui paminėti. Žmonės važiuoti ar pėsčiomis sunešė, suvežė akmenis ir pastatė paminklą ateinančioms kartoms. Apie viską pasakos ir su bendruomenės nariais supažindins Nalšios muziejaus Reškutėnų filialo muziejininkė Viktorija Lapėnienė.

 

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, lapkričio 30 d., 15.03 val. ir pirmadienį, gruodžio 2 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...