captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: įsimintiniausi Vytauto Paukštės kūrybos skrydžiai

„Mindaugas“ man buvo skausmo ir Lietuvos netekties išrėkimas. Henriko Vancevičiaus spektaklis Vilniuje buvo romantiškas, o mūsų – kruvinas“, – prisiminimais dalijasi garbingą gyvenimo sukaktį pasitinkantis Lietuvos teatro ir kino aktorius Vytautas Paukštė.
Aktorius Vytautas Paukštė.
Aktorius Vytautas Paukštė.

„Mindaugas“ man buvo skausmo ir Lietuvos netekties išrėkimas. Henriko Vancevičiaus spektaklis Vilniuje buvo romantiškas, o mūsų – kruvinas“, – prisiminimais apie svarbiausius savo vaidmenis, apie kūrybą teatre ir kine dalijasi garbingą gyvenimo sukaktį pasitinkantis Lietuvos teatro ir kino aktorius Vytautas Paukštė.

„Galime tik pavydėti lenkų mokslininkams, kaip jie sugebėjo įtvirtinti Kantorą pirmiausia savo tėvynėje, o po to ir visame pasaulyje: šiandien daugeliui pasaulio meno teoretikų ir praktikų Tadeuszo Kantoro kūryba yra stipri atrama“, – konstatuoja teatrologė Daiva Šabasevičienė, aplankiusi garsaus lenkų avangardisto ir teatro reformatoriaus Tadeuscho Kantoro parodą Nacionalinėje dailės galerijoje.

Radijo ekskursija po Kauno „Fluxus ministeriją“ su jos kancleriu Karoliu Rakausku.

„Senosios muzikos festivaliai Europoje šiandien susiduria su problema – kaip pritraukti daugiau klausytojų, ypač jaunimo. Būtent dėl šios priežasties neretai rengėjai verčiasi per galvas, griebiasi netikėtų, egzotiškų atrakcijų“, – įspūdžiais iš Rygoje vykusios Europos senosios muzikos festivalių asociacijos REMA konferencijos dalijasi muzikologė Jūratė Vičienė.

Apie istoriją, kuri gal baigėsi, o gal ir ne, bet kurioje vis tiek labai norisi dalyvauti – kultūros komentaras, kurio autorius filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Dabar mes matome irimo požymių. Kalbu ne apie architektūrą, o apie tautos ir asmeninę savijautą. Nes Katedra turi būti visų pirma mumyse“, – sako režisierius Oskaras Koršunovas, kitą sezoną Nacionaliniame dramos teatre ketinantis statyti spektaklį „Katedra“.

Ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – pokalbis su garbingą 80-mečio sukaktį mininčiu Lietuvos teatro ir kino aktoriumi  Vytautu Paukšte.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 14 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val., kartojama liepos 15 d. 00.05 val. per Lietuvos radiją.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close