captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: specializuotame pieno ūkyje – geriausi rajone primilžiai

Zarasų rajono ūkyje parduodamas didžiausias pieno kiekis.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Kalvotame, nederlingų žemių Zarasų rajone laikoma nedaug karvių. Viena didžiausių jų bandų yra Zitos Laurinaitienės ūkyje. Čia gaunami geriausi rajone primilžiai ir parduodamas didžiausias pieno kiekis. Pasak šeimininkės, žinios ir atkaklus darbas duoda tokius rezultatus.

Jau trečią rudenį Lietuvos artojų asociacijos iniciatyva šalyje organizuojamas rudeninio arimo konkursas. Anot Žemės ūkio konsultavimo tarnybos, šiemet konkurse dalyvavo 40 rajonų ir savivaldybių atstovai. Pirmiausia žemdirbiai, pageidaujantys dalyvauti konkurse, iki spalio vidurio registravosi Konsultavimo tarnybos rajonų biuruose. Rajonuose sudarytos vietos komisijos aplankė žemdirbius, vertino jų suartus laukus ir nustatė geriausius. Pastarųjų atliktus darbus lapkričio pradžioje vertino jau respublikinė komisija. Dabar jau žinomi komisijos vertinimo rezultatai ir geriausi šalies artojai.

Gausus cukraus vartojimas kenkia žmogui, gali sukelti įvairių ligų. Taip sakydami įsivaizduoja baltą kruopelėmis ar gabalėliais cukrų. Ir tik retas žino, kad nemažus kiekius cukraus kasdien suvartoja su įvairiais kitais produktais, net vaisiais. Kokie pavojai tyko saldumynų mėgėjų?

 

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 27 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...