captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: Tiškevičių giminė

Grafai Tiškevičiai – sena ir garbinga Lietuvos didikų giminė. Ji iškilo XVI a. II pusėje. Aktyviai dalyvavo valstybės gyvenime: buvo vaivadomis, didžiaisiais maršalkomis, lauko etmonais, kaštelionais, senatoriais, LDK raštininkais, iždininkais, seniūnais .
Tiškevičių šeimos herbas. lt.wikipedia.org.
Tiškevičių šeimos herbas. lt.wikipedia.org.

Grafai Tiškevičiai – sena ir garbinga Lietuvos didikų giminė. Ji iškilo XVI a. II pusėje, didžiausią politinę galią įgijo XVII a., o turtinę – XIX a. Aktyviai dalyvavo valstybės gyvenime: buvo vaivadomis, didžiaisiais maršalkomis, lauko etmonais, kaštelionais, senatoriais, LDK raštininkais, iždininkais, seniūnais.

Dr. Aldonos Snitkuvienės knyga „Biržų grafai Tiškevičiai ir jų palikimas“ supažindina ne tik su grafų Tiškevičių šeimos istorija, bet ir išlikusiu jų meniniu palikimu. Biržų Tiškevičiai garsėjo mecenatyste, kolekcionavimu ir moksline veikla. Jie palaikė vieni kitus, skatino reikšmingiems mokslo ir kultūros darbams, leido knygas, kaupė kolekcijas.

Prieš 200 metų gimė rašytojas ir istorikas Juzefas Ignacas Kraševskis, Vilniaus universiteto auklėtinis, monografijos apie Vilnių, kraštotyrinio veikalo „Senovės Lietuva”, romanų „Anafielas”, „Vitolio rauda” ir kt. autorius. Apie Kraševskio kūrybą laidoje pasakoja Varšuvos universiteto literatūros istorikė, knygų apie Kraševskį autorė prof. Ewa Ihnatowicz.

„Santara“ – liepos 16 d., primadienį, 15.00 val. „Klasikos“ programoje.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...