captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie knygrišystę – amatą ir meną

„Knygrišystė Lietuvoje, ypač šiuolaikinė, visai netyrinėta, vienas kitas straipsnis spaudoje neatskleidžia to, kas vyksta šioje srityje šiandien“, – teigia menotyrininkė Rūta Taukinaitytė-Narbutienė.  
 
„Iš esmės šis baletas – visiškai naujas spektaklis, sukurtas specialiai Lietuvos nacionaliniam baletui. Nekantrauju juo pasidalyti su Lietuvos šokio meno mėgėjais“, – artėjant „Karmen“ baleto premjerai LNOBT sako choreografė iš Olandijos Didy Veldman.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Neprivalgęs, bet dvasingas (ir todėl dvasingas) menininkas – taip pat tos pačios demagogijos dalis, kildintina iš XIX a. Rusijos – bet ne tokių menininkų, kaip Dostojevskis, gyvenimo, o tik jo herojų. Pats Dostojevskis gyveno pavydėtinai neblogai“, – kultūros komentare apie rusų kultūrą su rubrika „Požiūris“ pastebi Vaidas Jauniškis. 
 
„Knygrišystė Lietuvoje, ypač šiuolaikinė, visai netyrinėta, vienas kitas straipsnis spaudoje neatskleidžia to, kas vyksta šioje srityje šiandien“, – teigia menotyrininkė Rūta Taukinaitytė-Narbutienė, sudariusi leidinį, kuriame apie šimtmečių senumo amatą ir meną kalba patys knygrišiai. Pokalbis studijoje apie knygrišystės praeitį, dabartį ir ateitį su R. Taukinaityte-Narbutiene ir Vilniaus knygrišių gildijos pirmininke Gražina Smaliukiene.
 
Ved. Alma Valantinienė.
 
„Ryto allegro“ lapkričio 26 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...