captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kodėl šalyje mažėja arklių?

Dar prieš metus Lietuvoje buvo registruota 44 tūkstančiai arklių. Šiemet jų jau 8 tūkstančiais mažiau. Pavyzdžiui, Šiaulių regione per porą metų jų sumažėjo beveik penktadaliu.

Dar  prieš metus Lietuvoje buvo registruota 44 tūkstančiai arklių. Šiemet jų jau 8 tūkstančiais mažiau. Pavyzdžiui, Šiaulių regione per porą metų jų sumažėjo beveik penktadaliu. Gyvulininkystės instituto mokslo darbuotoja, dr. Valė Macijauskienė tvirtina, kad tokias permainas lemia ne tik objektyvios priežastys.

Europos Parlamento jau patvirtintame ES biudžete 2014–20 m. Lietuvos Vietos veiklos grupėms numatyta apie 350 mln. litų. Tai 80 mln. litų mažiau negu praėjusiame finansiniame laikotarpyje, tačiau daugiau dėmesio numatoma kaime gyvenančiam jaunimui. Bus remiami projektai, kuriuos kurs ir įgyvendins pats jaunimas, skatinami įvairūs socialiniai projektai jaunimui. Didžioji ES paramos dalis kaime gyvenantį jaunimą pasieks per Vietos veiklos grupes. Nors Vietos plėtros strategijos turi būti sukurtos iki 2015 m., o finansavimas prasidės dar vėliau, bet jau dabar savo veiklą gali koreguoti Vietos veiklos grupės, aktyviau jose dalyvauti kaimo jaunimas.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, lapkričio 25 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...