captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: koks bus Lietuvos kultūros tarybos darbas?

„Daug klausimų kelia mūsų statusas. Ar turėsime autonomiją, nes įstatyme to aiškiai nėra įvardyta“, – apie Kultūros tarybos veiklą sako jos narys, dailininkas Saulius Valius.
Dailininkas Saulius Valius.
Dailininkas Saulius Valius.

„Daug klausimų kelia mūsų statusas. Ar turėsime autonomiją, nes įstatyme to aiškiai nėra įvardyta“, – apie Kultūros tarybos veiklą sako jos narys, dailininkas Saulius Valius. Kokie pagrindiniai Kultūros tarybos uždaviniai? Kaip užtikrinti skaidrumą skirstant lėšas? Kaip įgyvendinti numatytus kultūros politikos prioritetus? Kokie pokyčiai laukia?

„Norėjau išsiaiškinti  lietuviško antisemitizmo priežastis. Aš jas suradau – tiesiog tai yra kaltės jausmas, kurį mes mėginame kuo toliau nustumti. Visi argumentai, kad lietuviai  žydų nešaudė arba mažai šaudė, kad pelnytai šaudė, nes žydai nusipelnė ir t.t., ir pan. – tėra mūsų kaltės jausmo dangstymas, mėginimas kaip nors pasiteisinti“, – sako rašytojas Sigitas Parulskis, kurio romanas „Tamsa ir partneriai“ dalyvauja  „Metų knygos“ rinkimuose.

„Kultūros centrų veikla dažnai tiesiog žlugdoma, nepaisant bendruomenių poreikių, o biurokratijos veiksmai tiesiogiai prieštarauja europinėms kultūros puoselėjimo kryptims“, – pastebi VDU Kultūros studijų ir etnologijos katedros profesorius, habil. dr. Romualdas Apanavičius.

„Vegos pasaulį vadinčiau anapusiniu. Tai buvo tarsi sąsaja tarp šio pasaulio ir to, kas nepatirta. Ji turėjo savitą, netipišką požiūrį, jos darbai įvairių nuotaikų, ir net skaidruma ne visada būdavo džiaugsminga“, – sako šviesų dailininkas Norvydas Birulis. Prisiminsime Vegą Vaičiūnaitę ir „Miraklio“ teatrą.

„Neprivalgęs, bet dvasingas (ir todėl dvasingas) menininkas – taip pat tos pačios demagogijos dalis, kildintina iš XIX a. Rusijos – bet ne tokių menininkų, kaip Dostojevskis, gyvenimo, o tik jo herojų. Pats Dostojevskis gyveno pavydėtinai neblogai“, – kultūros komentare apie rusų kultūrą pastebi Vaidas Jauniškis. 

„Kalbu rusiškais įvaizdžiais, tačiau mano darbai ne apie Rusiją. Man rūpi bendražmogiški, universalūs dalykai, bylojantys visuotinai svarbiomis kategorijomis“, – sako vienas žymiausių Rusijos aktualiojo meno kūrėjų Jurijus Vasiljevas, rezidavęs Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ su Lietuvos kultūros tarybos nariais kalbėsime apie darbą pradedančios tarybos veiklą, kultūros politikos prioritetus ir pokyčius.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 23 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 24 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...