captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kiaulininkystė – afrikinio kiaulių maro grėsmės akivaizdoje

Afrikinis kiaulių maras Lietuvos pašonėje. Pernai – užfiksuotas Ukrainoje, šiemet – Baltarusijoje. Kaip šio maro grėsmės akivaizdoje tvarkosi Žiobiškio bendrovė?

Nuo pirmą kartą Kenijoje užregistruotos labai pavojingos afrikinio kiaulių maro ligos protrūkio praėjo daugiau kaip šimtmetis. Po to jos židinių būta daug kur. Ir štai afrikinis kiaulių maras Lietuvos pašonėje. Pernai – užfiksuotas Ukrainoje, šiemet –  Baltarusijoje. Kaip šio maro grėsmės akivaizdoje tvarkosi Žiobiškio bendrovė?

Kai ateina žiema, neretas Lietuvos gyventojas su pavydu žvilgčioja į Ignaliną, ypač jeigu gyvena senesnės statybos daugiabutyje ir už šildymą kloja nemažus pinigus. Anksčiau ignaliniečiai garsėjo, kad šilumos ūkyje naudoja tik vietinį biokurą ir šiluma jiems kainuodavo vos ne mažiausiai Lietuvoje. Dabar pasklido žinia, kad šis rajono centras užtikrintai pirmauja ir renovuodamas daugiabučius namus. Viskas būtų puiku, jei dirbant šį svarbų darbą, pavyktų ir ne tik Ignalinos rajone užtikrinti teisingumą.

Latvijos žemės ūkis pirmąjį Nepriklausomybės atkūrimo dešimtmetį patyrė didelių nuostolių, iš gamybos pasitraukė nemažai ūkių, net prekinių. Dabar jų Latvijoje – per 50 tūkstančių. Latvijos žemės ūkio universiteto profesorius Valdemaras Strikis pastebi, kad pastaraisiais metais šalies žemės ūkyje įvyko daug gerų permainų.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 22 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...