captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvos kultūros tarybos pradedamą veiklą

„Vertinant šių dienų situaciją ir kultūros poreikį, pagrindiniai kultūros projektų finansavimo prioritetai yra vaikų edukacija ir kultūros sklaida regionuose. Šių sričių sustiprinimas kultūros politikos strategijoje atneš didelės naudos valstybei.“
Kultūros ministras Šarūnas Birutis. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Kultūros ministras Šarūnas Birutis. A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Vertinant šių dienų situaciją ir kultūros poreikį, pagrindiniai kultūros projektų finansavimo prioritetai yra vaikų edukacija ir kultūros sklaida regionuose. Šių sričių sustiprinimas kultūros politikos strategijoje atneš didelės naudos valstybei“, – teigia kultūros ministras Šarūnas Birutis, pristatydamas kultūros finansavimo gaires ir Lietuvos kultūros tarybos darbo prioritetus.

„Mano Paryžius – tai svajonė, gyvuojanti ant pojūčių ir atsiminimų ribos, ką galima pajusti tik kaip alsavimą ar spindulio prisilietimą. Tai kažkas, ką galima pasakyti tik šnabždesiu, pamatyti tik šešėlyje ar atspindyje. Mano Paryžius – tai miestas, kuriame aš niekada nebuvau, bet pažįstu ir myliu jį. Tai ne gatvės ir pastatai, o žmonės, kurie gyveno šiame mieste, mylėjo, ieškojo, kūrė“, – sako kompozitorė Nailia Galiamova.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“, „Voruta“.

Kultūros projektų iniciatoriai ir autoriai jau kviečiami teikti paraiškas ir pretenduoti į Lietuvos kultūros tarybos finansavimą. „Vertinant šių dienų situaciją ir kultūros poreikį, pagrindiniai kultūros projektų finansavimo prioritetai yra vaikų edukacija ir kultūros sklaida regionuose. Šių sričių sustiprinimas kultūros politikos strategijoje atneš didelės naudos – užaugs kultūros vartotojai, stiprės tautinė tapatybė, pilietiškumas ir pagarba valstybei“, – teigia kultūros ministras Šarūnas Birutis. Kokie esminiai pokyčiai laukia kultūros projektų vykdytojų? Kokiais kriterijais remiantis bus vertinama finansavimui teikiamų projektų rezultatų kokybė ir kurios priemonės užtikrins skaidrų jų finansavimą? Apie pirmuosius esminius Kultūros tarybos žingsnius bei kultūros politikos strategijos įgyvendinimą pokalbyje dalyvauja ministras Š. Birutis, Kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė, tarybos nariai: architektas prof. Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ lapkričio 22 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close