captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie kultūrinį gidą „Vilniaus skulptūrų kelias“

„Anksčiau nesusimąstydavau apie tai, kad dauguma žmonių kažkodėl nori užlipti ant skulptūrų. Tai skatina galvoti, kad skulptūra yra ne šiaip stacionarus daiktas, stovintis miesto erdvėje – tai yra gyvas daiktas, ir ypač gyvas tampa, kai pažadini jo istoriją.“

„Anksčiau nesusimąstydavau apie tai, kad dauguma žmonių kažkodėl nori užlipti ant skulptūrų. Tai skatina galvoti, kad skulptūra yra ne šiaip stacionarus daiktas, stovintis miesto erdvėje – tai yra gyvas daiktas, ir ypač gyvas tampa, kai pažadini jo istoriją“, – sako kultūrinio gido „Vilniaus skulptūrų kelias“ rengėja meno kritikė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė.

„Kino scenarijaus kūrimas gali paįvairinti mokymosi procesą ir tai yra plačiai pritaikoma – galima kurti filmą istorijos, literatūros, etikos, tikybos, netgi gamtos mokslų pamokose“, – sako scenaristė ir dramaturgė Gailė Garnelytė, kviečianti į kino istorijų pasakojimo meno seminarą pedagogams.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: apie vokiškai rašiusį Rumunijos žydų kilmės poetą Paulį Celaną ir apie civilizaciniu-kultūriniu požiūriu įdomią, bet nykstančią Amazonės autochtonų gentį.

„Šio gido ruošimas pakeitė požiūrį į Vilnių – anksčiau jis atrodė įvairių elementų, objektų kratinys. Tačiau, kai susidarai jų sąrašą ir susidėlioji žemėlapyje, matai ganėtinai išsamų ne vieno dešimtmečio Vilniaus sociokultūrinio peizažo vaizdą. Jis yra nepaprastai eklektiškas ir tuo žavingas. Dabar įdomu žiūrėti į skulptūrų mikroistorijas, stebėti, kaip jos susišneka, susiliečia su makroistorijomis, ir kaip į tai reaguoja žmonės. Pavyzdžiui, anksčiau nesusimąstydavau apie tai, kad dauguma žmonių kažkodėl nori užlipti ant skulptūrų. Tai skatina galvoti, kad skulptūra yra ne šiaip stacionarus daiktas, stovintis miesto erdvėje – tai yra gyvas daiktas, ir ypač gyvas tampa, kai pažadini jo istoriją“, – apie kultūrinio gido „Vilniaus skulptūrų kelias“ ruošimą pasakoja menotyrininkė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė. Ekskursija-pokalbis su meno istorike apie Vilniaus miesto inkliuzus, skulptūrų paskirtį bei meninę vertę.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 21 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...