captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: alternatyvų verslą kaime kuria jaunimas

Pernai Anykščių rajono Skudų kaime veikiančiame jaunojo ūkininko Liutauro Šimėno ceche buvo pagaminta apie 1500 tonų šiaudų granulių. Beveik visa produkcija eksportuojama į Skandinavijos šalis, Vokietiją.
Jaunasis ūkininkas Liutauras Šimėnas.
Jaunasis ūkininkas Liutauras Šimėnas.

Pernai Anykščių rajono Skudų kaime veikiančiame jaunojo ūkininko Liutauro Šimėno ceche buvo pagaminta apie 1500 tonų šiaudų granulių. Beveik visa produkcija eksportuojama į Skandinavijos šalis, Vokietiją. Senelių gimtuose kraštuose įsikūręs bioinžinerijos magistro išsilavinimą turintis jaunuolis dar valdo 60 ha augalininkystės ūkį.

Dabar Lietuvoje veikia  69 profesinio mokymo įstaigos bei 5 darbo rinkos mokymo centrai, kurių steigėja yra Švietimo ir mokslo ministerija. Į šias profesinio  mokymo įstaigas šiais mokslo metais buvo numatyta priimti daugiau  kaip 19 tūkst. moksleivių. Tačiau įsigyti darbininkiškas profesijas panoro daugiau kaip 21 tūkstantis. Viršijo moksleivių numatytą priėmimą ir ankstesniais metais sunkiau surinkdavęs reikiamą moksleivių skaičių Švenčionių profesinio rengimo centras. Šį teigiamą pokyti lėmė ne tik pastaraisiais metais didėjantis susidomėjimas darbininkiškomis profesijomis, bet ir kasmet gerėjanti profesinio rengimo centro mokymo bazė.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 20 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...