captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: mokslininkų siūlymai miestams

„Žmogus aplinką mato tarsi tekstą, pastatą mato ne kaip objektą, kuriame galima gyventi, bet kaip simbolį, kuris kelia asociacijas, susijusias su istorija, praeitimi“, – sako architektas Kęstutis Zaleckis.
KTU Architektūros ir kraštotvarkos katedros vedėjas prof. Kęstutis Zaleckis.
KTU Architektūros ir kraštotvarkos katedros vedėjas prof. Kęstutis Zaleckis.

„Mes esame ne tik mąstančios būtybės Homo sapiens, bet, kaip suformulavo semiotikos teoretikai – Homo semiotikus, būtybės mąstančios simboliais. Žmogus aplinką mato tarsi tekstą, pastatą mato ne kaip objektą, kuriame galima gyventi, bet kaip simbolį, kuris kelia asociacijas, susijusias su istorija, praeitimi“, – sako KTU Architektūros ir kraštotvarkos katedros vedėjas prof. Kęstutis Zaleckis.

Miestas veikia gyventojų savijautą. Nesutvarkytos erdvės, apleisti žalieji plotai, bendruomenės susirinkimų vietų trūkumas gali sukelti stresą ar net depresiją. KTU architektūros mokslininkai suformulavo pasiūlymus, kurie padėtų miestuose sukurti draugišką aplinką, žmonės gyventų laimingiau. „Esame aplinkos, kurioje gyvename dalimi. Jos poveikis mums yra tiek emocinis, tiek socialinis, tiek kultūrinis“, – mintimis dalijasi K. Zaleckis.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, lapkričio 20 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...