captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie teatrą, kuris pradėjo miesto teatro erą Lietuvoje

Vilniaus miesto teatro laikotarpis nuo jo susikūrimo XIX a. viduryje iki pirmojo pasaulinio karo yra ypatingas ir unikalus tuo, kad tuo metu tai buvo vienintelis profesionalus miesto teatras Lietuvoje – ir muzikinis, ir dramos.
LMA Vrublevskių bibliotekos bibliografė Justina Kučinskaitė. Valentinos Kulikauskienės nuotr.
LMA Vrublevskių bibliotekos bibliografė Justina Kučinskaitė. Valentinos Kulikauskienės nuotr.

Vilniaus miesto teatro istorija yra vienas iš Lietuvos teatro raidos etapų, tačiau šis laikotarpis nesulaukė gausaus tyrėjų dėmesio. Vilniaus miesto teatro laikotarpis nuo jo susikūrimo XIX a. viduryje iki pirmojo pasaulinio karo yra ypatingas ir unikalus tuo, kad tuo metu tai buvo vienintelis profesionalus miesto teatras Lietuvoje – ir muzikinis, ir dramos. Vilniaus miesto teatras ypatingas tuo, kad jis pradėjo naują – miesto teatro erą Lietuvoje. Tai istorinė riba, žymėjusi uždaram kilmingųjų ratui tarnavusių ir buvusių jų nuosavybe teatrinių trupių pabaiga ir pradžia naujos eros, vis platesniam žiūrovų ratui atsiveriančios scenos – teatrų, koncertų salėse.  Tad Vilniaus miesto teatro kultūriniai klodus tikslinga labiau atverti, kad galėtume juos suvokti kaip mūsų kultūros istorijos savastį. Beje, tam numatyta ir proga – Seimo nutarimu 2014 metai paskelbti Teatro metais. Gal verta paieškoti savo ištakų?

Laidoje kartu su tyrėjomis aptarsime Vilniaus miesto istorijos raidą, kokius antspaudus uždėjo laikmetis teatro repertuarui, ar veikė jo profesionalumo kartelę, ką apie tai byloja iki šių dienų išsaugotos Vilniaus miesto teatro afišos. Kalbės teatro istorikė, muzikologė dr. Vida Bakutytė, LMA Vrublevskių bibliotekos bibliografė Justina Kučinskaitė.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ – lapkričio 22 d., penktadienį,16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...