captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: vitaminai. Vartoti ar nevartoti?

Visus žmogui reikalingus vitaminus turime gauti su maistu, valgydami šviežią, įvairų maistą. Tačiau pavalgyti kartais pristingame laiko, maisto ruošimui neskiriame pakankamai dėmesio, yra nevalgių vaikų. Tokiais atvejais reikia vartoti vitaminų.

Visus žmogui reikalingus vitaminus turime gauti su maistu, valgydami šviežią, įvairų maistą. Taip yra gamtoje, kad su maistu gaunamos medžiagos organizmo pasisavinamo žymiai geriau, nei nuryjant sintetinę tabletę. Tačiau realybėje yra kiek kitaip – pavalgyti kartais pristingame laiko, maisto ruošimui neskiriame pakankamai dėmesio, o kalbant apie vaikus reikia nepamiršti nevalgių vaikų. Tokiais atvejais reikia vartoti vitaminų. Kada ir kokių – laidoje paaiškins VU medicinos fakulteto Šeimos medicinos centro doc. Algimantas Vingras.

Venų ligos vargina vyresnio amžiaus žmones, ypač moteris. Gydytojai sako, kad šios ligos paūmėja vasarą, tačiau į gydytojus paprastai kreipiamasi rudenį. Žmonės delsia eiti konultuotis, nes bijo operacijų. Yra įvairių būdų, kaip kovoti su venų išsiplėtimu, nebūtinai tai bus operacija, tačiau tuos būdus galima nustatyti tik konsultacijų metu, atlikus ultragarsinį tyrimą. Apie tai paaiškins Vilniaus miesto klinikinės ligoninės angiochirurgas med. m. dr. Narimantas Markevičius.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, lapkričio 16 d., 11.03 val., kartojama lapkričio 21 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...