captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – lenkų kino režisierius Krzysztofas Zanussis

Festivalio „Scanorama“ svečias – garsus lenkų intelektualas, kino ir teatro režisierius, aktorius, scenaristas, knygų autorius Krzysztofas Zanussis. Laidoje – tiesioginis pokalbis su menininku.
Lenkų kino režisierius  Krzysztofas Zanussis.
Lenkų kino režisierius Krzysztofas Zanussis.

Festivalio Scanoramasvečias – garsus lenkų intelektualas, kino ir teatro režisierius, aktorius, scenaristas, knygų autorius Krzysztofas Zanussis. Laidoje tiesioginis pokalbis su menininku.

„Galvoju, kodėl Kazio Binkio atvaizdas šiandien dažnai iškyla pirmiau nei kūryba, kodėl jo asmenybė iki šiol aplipusi įvairiomis legendomis? Man atrodo, kad tai lemia ypatinga jo charizma ir karštas būdas“, – sako K. Binkio anūkas, tapytojas ir fotografas Viktoras Binkis. Pasakojimas apie lietuvių klasiką, kurio 120-ąsias gimimo metines minime.

„Konkursuose dalyvauja daugybė techniškiausių atlikėjų, kaip iš jų išskirti tą vienintelį – geriausią? Manau, viską lemia menininko idėja, žinia, kurią jis perduoda klausytojui“, – įsitikinusi Vilniaus fortepijono muzikos festivalio sumanytoja ir meno vadovė, pianistė prof. Mūza Rubackytė.

„Kinui šiandien reikalingi tokie personažai kaip Julija – personažai, kurie sukrečia, priverčia susimąstyti. Taip, dirbdama gatvėje filmo herojė Julija niekada nėra saugi, visada rizikuoja, tačiau jos gyvenimas nėra tik baimė – tai ir pastangos gyventi taip, kaip norisi jai, o ne kitiems. Jos požiūris į pasaulį palietė ir mano jausmus. Atrodė, kad turiu tai papasakoti“, – sako vokiečių režisierė Johanna Jackie Baier, „Scanoramoje“ pristatanti filmą „Julija“ apie iš Lietuvos kilusią, Vokietijoje gyvenančią transseksualę Juliją. 

Kada politinis aktas tampa menu? Ar kalėjimas ir politiškai aktyvūs menininkai yra neatsiejami objektai? Apie tai savo komentare svarsto menotyrininkas Ernestas Parulskis.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – pokalbis su lenkų kino režisieriumi, festivalio „Scanorama“ konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ žiuri pirmininku Krzysztofu Zanussiu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 16 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 17 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...