captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: vokiečių režisierė Johanna Jackie Baier

„Kinui šiandien reikalingi tokie personažai kaip Julija – personažai, kurie sukrečia, priverčia susimąstyti. Tokios istorijos padeda suprasti ne tik, pavadinkime, kitokius žmones, jų problemas, bet ir save“, – sako vokiečių režisierė Johanna Jackie Baier.
Vokiečių režisierė Johanna Jackie Baier. Flickr.com nuotr.
Vokiečių režisierė Johanna Jackie Baier. Flickr.com nuotr.

„Kinui šiandien reikalingi tokie personažai kaip Julija – personažai, kurie sukrečia, priverčia susimąstyti. Tokios istorijos padeda suprasti ne tik, pavadinkime, kitokius žmones, jų problemas, bet ir save“, – sako vokiečių režisierė Johanna Jackie Baier, „Scanoramoje“ pristatanti filmą „Julija“ apie iš Lietuvos kilusią, Vokietijoje gyvenančią transseksualę Juliją. 

„Norėjau, kad kiekviena iš atlikėjų atsivertų kaip gėlė, atskleistų savo talentą, tad palikau laisvę pasirinkti programą. Pianistai vyrai labiau pastebimi, o mano profesijos moterys yra šešėlyje,  ir ne dėl to, kad esame blogesnės“, – sako prof. Mūza Rubackytė,  III Vilniaus fortepijono muzikos festivalio, kurio moto „Mūzų palytėtos...“,   meno vadovė. 

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“ ir  „Literatūra ir menas“.

„Folkloro atlikėjams reikėtų ne tik perdainuoti kūrinius – reikia sujungti kažką seno ir kažką naujo,  kurti savo folklorą. Esminis palinkėjimas visiems – kurkite kuo daugiau savos muzikos“, – sako multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, pats jungiantis lietuviškąjį folklorą su įvairiausių pasaulio tautų muzika.

„Kinui šiandien reikalingi tokie personažai kaip Julija – personažai, kurie sukrečia, priverčia susimąstyti. Taip, dirbdama gatvėje filmo herojė Julija niekada nėra saugi, visada rizikuoja, tačiau jos gyvenimas nėra tik baimė – tai ir pastangos gyventi taip, kaip norisi jai, o ne kitiems. Jos požiūris į pasaulį palietė ir mano jausmus. Atrodė, kad turiu tai papasakoti, nes tokios istorijos jaudina, atkreipia mūsų dėmesį ir padeda suprasti ne tik, pavadinkime, kitokius žmones, jų problemas, bet ir save, savo santykius su aplinkiniais“, – sako vokiečių režisierė Johanna Jackie Baier, „Scanoramoje“ pristatanti filmą „Julija“ apie iš Lietuvos kilusią, Vokietijoje gyvenančią transseksualę Juliją. Pokalbis su režisiere apie filmo kūrimą, pastangas gyventi kitaip ir to kainą.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 15 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...