captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Kėdainiai – ąžuolų sostinė

Kėdainiai garsėja ąžuolais, ąžuolynais ir medelynais, kuriuose auginami ir klonuojami ąžuolai. Didžiausioje Lietuvoje Lančiūnavos girininkijoje esančioje plantacijoje auga palikuonys – skiepai. Anot miškų urėdo Juozo Girino, čia sukauptas pačių geriausių Lietuvoje ąžuolų genofondas.
Prie Mikalojaus Daukšos ąžuolo stovi Kėdainių miškų urėdas Juozas Girinas.
Prie Mikalojaus Daukšos ąžuolo stovi Kėdainių miškų urėdas Juozas Girinas.

Širdį spaudžia lietuviui, matančiam bedžiūstantį ąžuolą. Taip nutiko valstybės saugomam gamtos paveldo botaniniam objektui – Šaravų ąžuolui, apipintam legendomis, menančiam 1836 m. sukilimą, augančiam Skaistgirio girininkijoje, Šaravų miške, Kėdainių miškų urėdijoje. Tačiau klesti ir yra gyvybingas Kėdainių krašto Mikalojaus Daukšos ąžuolas, pasodintas kunigo ir lietuvių rašytojo. Žaliuoja ir į dangų stiebiasi Tūkstantmečio ąžuolynas Pašiliuose. Ten jau pasodinta daugiau kaip 23 tūkstančiai ąžuoliukų, tiek pat laukia savo šeimininkų.

Kėdainiai garsėja ąžuolais, ąžuolynais ir medelynais, kuriuose auginami ir klonuojami ąžuolai. Didžiausioje Lietuvoje Lančiūnavos girininkijoje esančioje plantacijoje auga palikuonys – skiepai. Anot miškų urėdo Juozo Girino, toje plantacijoje sukauptas pačių geriausių Lietuvoje ąžuolų genofondas. Kodėl klonuojami senoliai ąžuolai? Pavyzdžiui, seniausias Lietuvoje Stelmužės ąžuolas nyksta. Tačiau jis turi kažką ypatinga, dėl ko norėtųsi jo neprarasti. Klonavus senolį ąžuolą, patys džiaugsimės ir ateities kartoms paliksime daug stelmužiukų.

Į pažintinę ekskursiją po Kėdainių ąžuolynus, medelynus ir plantacijas kviečia miškų urėdas Juozas Girinas, vyriausiasis miškininkas Kazys Vutencas, Aplinkos ministerijos Miškininkystės skyriaus vedėjas Stanislovas Žebrauskas.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, lapkričio 16 d., 15.03 val. ir pirmadienį, lapkričio 18 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...