captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: daugiašakio ūkio pliusai ir minusai

Anykščių rajono ūkininkas Alvydas Jurkėnas jau keletą metų užsiima įvairiapuse veikla. Iš 130 ha dirbamos žemės 90 ha užima javai. Agronomo išsilavinimą turintis ūkininkas turi įveisęs 12 ha sodą ir 20 ha serbentyną, dar augina 7 ha bulvių ir hektarą braškių.
Anykščių rajono ūkininkas Alvydas Jurkėnas. www.manoukis.lt nuotr.
Anykščių rajono ūkininkas Alvydas Jurkėnas. www.manoukis.lt nuotr.

Anykščių rajono ūkininkas Alvydas Jurkėnas jau keletą metų užsiima įvairiapuse veikla. Iš 130 ha dirbamos žemės 90 ha užima javai. Agronomo išsilavinimą turintis ūkininkas turi įveisęs 12 ha sodą ir 20 ha serbentyną, dar augina 7 ha bulvių ir hektarą braškių. Kuo naudingas ir rizikingas toks ūkis?

Beveik prieš 15 metų Lietuva įstojo į Pasaulio artojų organizaciją. Nuo tada geriausi mūsų artojai dalyvauja Pasaulio artojų varžybos. Praėjusią vasarą jos vyko Kanadoje ir buvo surengtos jau  šešiasdešimtą kartą. Beje, kaip ir ankstesniais metais, mūsų šalies atstovams nepavyko iškovoti aukštesnių vietų. Pakruojiškis Audrius Plerpa, aręs tradiciniais plūgais, užėmė 22 vietą iš 27 dalyvių, o kretingiškis Kazys Genčius, aręs verčiamaisiais plūgais, tarp 30 artojų buvo 21. Kitais metais Pasaulio artojų varžybos vyks Prancūzijoje, tačiau pakruojiškis artojas varžytis į Prancūziją nevyks. Kodėl, kokie pasaulio artojų varžybų ypatumai, kokia prasmė jose dalyvauti geriausiems mūsų artojams?

Tradicine laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Rokiškio rajono Kalvių kaimo kultūros namų administratore Stase Gruobliene. Koks antradienis buvo Kalviuose?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 13 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close