captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: vizualaus meno kūrėjas Kęstutis Grigaliūnas ir menotyrininkė Agnė Narušytė

„Daugiau nei septyniasdešimt metų tos fotografijos gulėjo baudžiamosiose bylose, kur jas ir rado Kęstutis Grigaliūnas. Jos išliko kaip vieninteliai tų žmonių gyvenimo vaizdai sėdint kamerose, atsakinėjant į tardytojų klausimus, tveriant kankinimus, laukiant mirties ar tremties.“
Parodos „Vaizdų archyvas. Sąsiuvinis nr. 1“ plakato fragmentas.
Parodos „Vaizdų archyvas. Sąsiuvinis nr. 1“ plakato fragmentas.

„Daugiau nei septyniasdešimt metų tos fotografijos gulėjo baudžiamosiose bylose, kur jas ir rado Kęstutis Grigaliūnas. Jos išliko kaip vieninteliai tų žmonių gyvenimo vaizdai sėdint kamerose, atsakinėjant į tardytojų klausimus, tveriant kankinimus, laukiant mirties ar tremties. Ką mums sako ši atmintis?“, – apie K. Grigaliūno parodą „Vaizdų archyvas. Sąsiuvinis nr. 1“ sako menotyrininkė Agnė Narušytė.

„Prieš metus pirmą sykį surengtas rytinis koncertas vos sutalpino visus klausytojus. Tad šiemet nusprendėme pirmą darbo valandą pabusti kartu su trijų miestų – Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus gyventojais“, – sako koncertų salės Piano.lt meno renginių vadovė Dovilė Jaciunskaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“: filosofės Jūratės Baranovos komentaras „Jurgos Ivanauskaitės fenomenas: kai kurios moteriško liūdesio trajektorijos“.

„Daugiau nei septyniasdešimt metų tos fotografijos gulėjo baudžiamosiose bylose, kur jas ir rado Kęstutis Grigaliūnas. Išskyrus kalėjime darytus identifikacinius portretus, dauguma jų nebuvo užfiksuotos pavojaus akimirką. Bet jos išliko kaip vieninteliai tų žmonių gyvenimo vaizdai, galbūt žybčioję ir jų atmintyje – sėdint kamerose, atsakinėjant į tardytojų klausimus, tveriant kankinimus, laukiant mirties ar tremties. Dabar tos areštuotos fotografijos susilydė į vientisą praeities kartos vaizdinį, tarsi pavojaus akimirką blykstelėjusį bendrą prisiminimą. Ką mums sako ši atmintis? Ką su ja daryti?“, – apie K. Grigaliūno parodą „Vaizdų archyvas. Sąsiuvinis nr. 1“ sako menotyrininkė, fotografijos tyrinėtoja Agnė Narušytė. Apie istorinės atminties įprasminimą pokalbis su vizualaus meno kūrėju K. Grigaliūnu ir A. Narušyte.

Ved. Karina Metrikytė.                           

„Ryto allegro“ lapkričio 12 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/ryto.allegro?ref=tn_tnmn

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...