captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: moderniame ūkyje ugdomas tautiškumas

Kupiškio rajono Juodpėnų kaime šeimos ūkio gamybinį centrą įkūręs Zigmas Aleksandravičius žinomas visoje šalyje. Ūkyje diegiamos modernios technologijos ir technika, geros darbo sąlygos leidžia pasiekti gerų rezultatų. Prie sėkmingos veiklos prisideda ir kuriamos naujos tradicijos.
Ūkininkas Zigmas Aleksandravičius. www.zum.lt nuotr.
Ūkininkas Zigmas Aleksandravičius. www.zum.lt nuotr.

Kupiškio rajono Juodpėnų kaime šeimos ūkio gamybinį centrą įkūręs Zigmas Aleksandravičius žinomas visoje šalyje. 2000 ha augalininkystės ūkyje diegiamos modernios technologijos ir technika, geros darbo sąlygos leidžia pasiekti gerų rezultatų. Prie sėkmingos veiklos prisideda ir kuriamos naujos tradicijos: pavasario lauko darbų pradžioje ūkyje pakeliamos ES, Lietuvos ir Kupiškio vėliavos, o vėlų rudenį vėliavos nuleidžiamos.

Žemės ūkio ministerija praėjusią savaitę patvirtino tvarką, kaip bus atlyginama kiaulių augintojams, patekusiems į buferinę afrikinio kiaulių maro zoną. Kompensacijos gali svyruoti nuo 200 iki 600 litų. Didžiausios išmokos bus mokamos už mažesnes nei bekono svorio kiaules.

Laidos pabaigoje – pokalbis su rubrika „Diena kaime“. Visą šią savaitę apie kasdienos darbus, rūpesčius ir džiaugsmus kalbėsimės su Stase Gruobliene – Rokiškio rajono Kalvių kultūros namų administratore. Ji jau 40 metų gyvena Kalviuose ir dešimtmetį užsiima įvairių renginių organizavimu, kuria su kolegomis tradicines kaimo šventes, turi keletą saviveiklininkų kolektyvų. Šiuo metu Kalvių kaimo kapela ruošiasi apžiūrai rajone. Smagu žinoti, kad palyginti nedidelio kaimo kultūros centras neuždarytas, į jį renkasi vietos gyventojai ir randa sau mėgstamą užsiėmimą. Kaip iš arčiau atrodo kultūros renginių organizatorių veikla, bus įdomu sužinoti dar ir dėl to, kad Stasė Gruoblienė dar ir ūkininkauja – turi 15 hektarų žemės, 4 melžiamas karves, savo poreikiams augina kiaulių. Pirmasis pokalbis – apie savaitgalį Kalvių kaime.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, lapkričio 11 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...