captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: neįgalus vaikas šeimoje. Kryžiaus keliai ieškant pagalbos

Mūsų šalyje yra ne viena institucija, kurios kuria tvarkas, turinčias padėti likimo nuskriaustai šeimai. Tačiau ta pagalba yra fragmentiška, nenuosekli, patys žmonės turi išmanyti ir vaiko poreikius, ir būdus jam pagelbėti.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.

Apie tris dešimtis tūkstančių šeimų mūsų šalyje turi neįgalų vaiką. Negalėdami susitaikyti su tokia likimo skriauda, jie išbando visas įmanomas priemones, net nelegalias, kad tik padėtų savo vaikui. Mūsų šalyje yra ne viena institucija, kurios kuria tvarkas, turinčias padėti likimo nuskriaustai šeimai. Tačiau ta pagalba yra fragmentiška, nenuosekli, patys žmonės turi išmanyti ir vaiko poreikius, ir būdus jam pagelbėti. Kaip gyvena tokios šeimos ir kokios pagalbos jiems reikia labiausiai, laidoje kalbėsime su Labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ įkūrėja ir vadove Aušra Stančikiene.

Pasaulio sveikatos organizacija bei Tarptautinė jodo trūkumo sutrikimų kontrolės taryba rekomenduoja vieną dieną minėti kaip Pasaulinę jodo trūkumo sutrikimų dieną. Lietuva priskiriama jodo deficito regionui, nes Lietuvos gėlame vandenyje bei dirvožemyje jodo beveik nėra. Tokių vietovių augaliniame ir gyvūniniame maiste jodo taip pat trūksta. Jodas yra vienas iš 15-kos žmogaus organizmui būtinų mikroelementų, kurio reikia gauti kasdien nedideliais kiekiais. Daugiausia jodo yra susikaupę jūrose ir vandenynuose, todėl jo galima gauti valgant jūros žuvis, jūros gėrybes, jūros kopūstus, žuvų taukus. Vienas efektyviausių pasaulyje patikrintų būdų užtikrinti pakankamą jodo kiekį organizme – kokybiškos joduotosios valgomosios druskos vartojimas. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad suaugusiesiems valgomosios druskos rekomenduojama suvartoti ne daugiau kaip 5 gramus per dieną.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  lapkričio 9 d., 11.03 val., kartojama lapkričio 14 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...