captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: žinia apie surastus paveikslus iškėlė daug klausimų

Meno ekspertai ir gerbėjai džiaugiasi žinia apie Miunchene surastus šimtus garsių dailininkų darbų, kurie buvo laikomi prarastais per Antrąjį pasaulinį karą. Kam ir kaip šie kūriniai turėtų būti grąžinti? Kaip atsekti jų teisėtus savininkus?

Meno ekspertai ir gerbėjai džiaugiasi žinia apie Miunchene surastus šimtus garsių dailininkų darbų, kurie buvo laikomi prarastais per Antrąjį pasaulinį karą. Kam ir kaip šie kūriniai turėtų būti grąžinti? Kaip atsekti jų teisėtus savininkus? Kur dabar yra Kornelijus Gurlitas, kurio bute rasta kolekcija? Kodėl vokiečių tyrėjai apie radinį pranešė tik dabar? Ar galima tikėtis atrasti daugiau meno kūrinių?

Šengeno erdvei priklausanti Lenkija dviem savaitėms laikinai atnaujins pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų. Tai yra papildoma saugumo priemonė, kurios ši šalis imasi Varšuvoje vyksiančios pasaulinės klimato kaitos mažinimo konferencijos metu.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį lankysis unikalioje Antanašės kaimo bibliotekoje Rokiškio rajone ir paskelbs akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią.

Baigėsi beveik savaitę Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykusios NATO pratybos „Steadfast Jazz 2013“, kuriose dalyvavo apie 6 tūkst. NATO karių, tarp jų ir apie 300 Lietuvos karių. Kokios buvo NATO pratybos, kokia jų svarba regiono saugumui?

Vilniuje tęsiasi tarptautinis informacinių ryšių ir technologijų forumas.

Šį sekmadienį iš LRT koncertinės studijos tiesiogiai transliuosime kompozitorės Linos Lapelytės ir libretistės Vaivos Grainytės socialinės tematikos operą „Geros dienos!“.

„Ryto garsų“ svečias – fotomenininkas Arūnas  Baltėnas.

Laidą veda Gabija Narušytė ir Saulius Liauksminas. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ lapkričio 8 d., penktadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...