captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kongrese aptartos pasaulinio pieno ūkio aktualijos

Lietuvos nacionalinis pienininkystės komitetą priklauso tarptautinei pienininkystės asociacijai, kuri kasmet organizuoja Pasaulinius pienininkystės kongresus. Šiemet kongresas vyko Japonijos mieste Jokohamoje. Iš Lietuvos dalyvavo 9 žmonių delegacija. 
Lietuvos delegacija Japonijoje. www.zur.lt nuotr.
Lietuvos delegacija Japonijoje. www.zur.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinis pienininkystės komitetą priklauso tarptautinei pienininkystės asociacijai, kuri kasmet organizuoja Pasaulinius pienininkystės kongresus. Šiemet kongresas vyko Japonijos mieste Jokohamoje. Iš Lietuvos dalyvavo 9 žmonių delegacija. Kongrese ne tik gilintasi į pienininkystės problemas, bet aptartos jos plėtros tendencijos.  

Šalies kaime turime per 600 kultūros įstaigų. Dabar retai išgirsime apie statomus, renovuojamus kultūros centrus kaime. Jau greičiau apie nenaudojamus, apleistus, griūvančius. Tad Jonavos rajone lapkričio 9 dieną atidaromas Juškonių kultūros centras – graži išimtis. Renovuotame buvusiame ūkio administraciniame pastate dabar bus ne tik erdvi 200 vietų salė įvairiems kultūros renginiams, bet antrame aukšte įsikurs biblioteka ir bendruomenės centras.  

Dar prieš kelis dešimtmečius akvariumas Lietuvos kaimo gyventojų namuose buvo savotiška egzotika ir retenybė. Pastaraisiais metais jų gerokai daugėja ir ūkininkų, ir kaimo inteligentų namuose. Akvariumas kaime –  poreikis ar tik mados dalykas?  

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 8 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...