captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: aktorius Stepas Jukna

Aktorius Stepas Jukna išsiskyrė viskuo – aukštu ūgiu, lieknumu, gražia lengva eigastimi, ypatingu elegantiškumu, puikiomis sceninėmis manieromis ir išraiškingomis didelėmis juodomis akimis, ypatingu skvarbiu žvilgsniu ir nepaprastu talentu.
Aktorius Stepas Jukna.
Aktorius Stepas Jukna.

Aktorius Stepas  Jukna išsiskyrė viskuo – aukštu ūgiu, lieknumu, gražia  lengva eigastimi, ypatingu elegantiškumu,  puikiomis sceninėmis manieromis ir išraiškingomis didelėmis juodomis akimis, ypatingu skvarbiu žvilgsniu ir nepaprastu talentu.

Girdėsime vieną pirmųjų aktoriaus įrašų Lietuvos radijuje – Viljamo Šekspyro dramos „Otelas“ ištrauką. Vaidina Stepas Jukna ir Juozas Rudzinskas.

Artisto temperamentas įspūdingai atsiskleidė ir Michailo Lermontovo poemoje „Demonas“, įrašytoje1968-aisiais.

Laidoje girdėsime S. Juknos skaitomus Dž. Bairono ir P. Širvio eilėraščius. Stepas Jukna prašydavo neklausinėti, kaip kuria vieną ar kitą vaidmenį, nes šito paaiškinti negalįs. „Nesusigaudau  aš tose koncepcijose, interpretacijose...“  Sakydavo, kad jam viskas išeina „sticheinai“. Kitaip tariant, intuityviai...

1956-ieji. Balio Sruogos dramą „Apyaušrio Dalia“ režisavo Romualdas Juknevičius. Finalinėje scenoje: Tyzenzauzas – Stepas Jukna, taip pat vaidina aktoriai Lidija Kupstaitė ir Valys Derkintis.

Justino Marcinkevičiaus drama „Mindaugas“. Aktorius Stepas Jukna – Juodasis metraštininkas. Baltasis  metraštininkas – Algimantas Zigmantavičius. Juodasis metraštininkas gal nenutylėtų, koks siautulingas nenuorama buvo pats Artistas, kodėl jo balsas per anksti pasidarė kimus, neskambus... Tačiau būtinai pasakytų, jog mūsų teatras turėjo ne tik liepsningą, demonišką, bet ir romantinį Artistą, globotą pačios mūzos Terpsichorės...

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ lapkričio 11 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ lapkričio 12 d. 01.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...