captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: priimtas sprendimas dėl europinių lėšų perskirstymo

Šalies žemdirbiai 2014–2020 metais gaus 9,7 mlrd. Lt tiesioginėms išmokoms ir 4,8 mlrd. Lt kaimo plėtrai. Dalį šių lėšų galima perskirstyti. Trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje priimtas sprendimas dėl jų perskirstymo.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.

Šalies žemdirbiai 2014–2020 metais gaus 9,7 mlrd. Lt tiesioginėms išmokoms ir 4,8 mlrd. Lt kaimo plėtrai. Dalį šių lėšų galima perskirstyti. Dėl to ne kartą diskutuota įvairiose žemdirbius vienijančiose organizacijose, Žemės ūkio rūmuose bei Žemės ūkio ministerijoje. Trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje priimtas sprendimas dėl lėšų perskirstymo tarp I ir II ramsčių naujuoju finansiniu laikotarpiu.

Per tris šių metų ketvirčius žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams suteikta garantijų už 54 mln. Lt. Aktyviausi buvo Kėdainių, Panevėžio ir Kauno rajonų žemdirbiai ir kaimo verslininkai. Nuo lapkričio pradžios pasikeitusias žemdirbių skolinimosi sąlygas aptaria Žemės ūkio paskolų garantijų fondo direktorė Danguolė Čukauskienė.

Pastaraisiais metais Lietuvoje daugėja ne tik kalbų, bet ir pasipiktinimo dėl gyvulininkystės, žemės ūkio produkcijos perdirbimo įmonių, nuotekų valymo įrenginių skleidžiamų blogų kvapų. Atsižvelgdama į šią aštrėjančią problemą, šalia Rokiškio įsikūrusi bendrovė „Rokvesta“, bendradarbiaujanti su viena firma iš Vokietijos, pradėjo gaminti biofiltrus, kurie gali neblogai pagelbėti valant gyvulininkystės fermose, žemės ūkio produkcijos perdirbimo įmonėse užteršiamą orą. Vienas toks biofiltras jau sumontuotas ir veikia bendrovėje „Rokiškio sūris“.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, lapkričio 7 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...