captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: apie smurtą savoje aplinkoje ir Palestinos moterų teises

Vilniaus miesto krizių centro vadovė Nijolė Dirsienė sako, kad kiekvienas smurtą šeimoje patiriančio žmogaus pagalbos prašymas suteikia vilčių, jog bus išsaugota žmogaus sveikata ar net gyvenimas. Kolegė Živilė Kropaitė domėjosi lyčių lygybės idėjomis musulmoniškoje Palestinoje.
Žurnalistė Nivine Abu Alizz. M. Zarembos nuotr.
Žurnalistė Nivine Abu Alizz. M. Zarembos nuotr.

Vienas klausytojas laidoje paprašė aptarti klausimą: kodėl dalis moterų savo šeimose mušamos, o kitos – ne. Vilniaus miesto krizių centro vadovė Nijolė Dirsienė atsakys į šį ir kitus klausimus apie smurtą artimoje aplinkoje. Ji sako, kad būdų padėti nuo smurto nukentėjusiems žmonėms yra daug, jei tik jie pagalbos kreipiasi. Ypač svarbus deramas teisėsaugos požiūris ir vyresnių moterų pagalba tada, kai bėdoje atsiduria jų dukros ir marčios.

Kita tema – moterų teisių padėtis musulmoniškoje Palestinoje: kaip lygių galimybių idėjas bando skleisti žurnalistai ir folkloro atlikėjai. Kolegė Živilė Kropaitė viešėjo šiame regione ir kalbino apie moterų teises rašančią pabėgėlių stovykloje gyvenančią žurnalistę Nivine Abu Alizz. Nivine teigia, kad kalbėjimas šia tema dažnai tampa kalbėjimu apie laisvę bendrai. Vienas iš būdų siekti laisvės yra ir menas – taip sakys bene žinomiausio palestiniečių folkloro ansamblio „El-Funoun“ nariai, kurie savo kūryba nori šviesti ir konservatyviąją visuomenę. Net vyro ir moters buvimas scenoje drauge Palestinoje daug kam atrodo nepriimtinas.

Ved. Giedrė Čiužaitė.

„Mes, moterys“ – penktadienį, lapkričio 8 d., 15.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojimas sekmadienį 09.03 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...