captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Metų knygos rinkimuose“ – Artūro Valionio „Apytiksliai trys“

„Tai kalbos ir tostai įvairioms progoms, sąnašų ir išnašų rinktinė, ironiškai romantiška lyrika (viltis įskaičiuota), tradicinis postmodernizmas“, – taip antrą savo eilėraščių knygą „Apytiksliai trys“ apibūdina poetas Artūras Valionis.
Poetas Artūras Valionis.
Poetas Artūras Valionis.

„Tai kalbos ir tostai įvairioms progoms, sąnašų ir išnašų rinktinė, ironiškai romantiška lyrika (viltis įskaičiuota), tradicinis postmodernizmas“, – taip antrą savo  eilėraščių knygą „Apytiksliai trys“ apibūdina poetas Artūras Valionis.

„Grakščiai, puikiu elegantišku stiliumi parašyti Mikalojaus Vorobjovo tekstai dėjo pamatus vakarietiškų standartų dailės kritikai ir istorijai“, – sako dailės kritiko ir istoriko M. Vorobjovo (1903–1954) kūrybos parodos kuratorė prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mane siutina dabartinė situacija ir pasaulyje, ir Europoje, ir Lietuvoje – kuo toliau, tuo labiau ryškėja didžiulė masė engiamųjų, su kuriais nesiskaito niekas. Ir yra labai mažytė dalis žmonių, kurie žaidžia pinigais. Iš esmės į Europą žiūriu kaip į didelį koncerną. Aš nematau čia valstybių, demokratijos, aš nematau čia nieko“, – teigia režisierius Agnius Jankevičius, pristatantis naujausią savo darbą Valstybiniame Jaunimo teatre pagal lenkų dramaturgo Pawelo Demirskio pjesę „Nesistebėk, jei kas nors ateis padegti tavo namų“.

„Tai kalbos ir tostai įvairioms progoms, sąnašų ir išnašų rinktinė, ironiškai romantiška lyrika (viltis įskaičiuota), tradicinis postmodernizmas“, – taip antrą savo  eilėraščių knygą „Apytiksliai trys“ apibūdina poetas Artūras Valionis. Į „Metų knygos rinkimų“ sąrašą šią knygą įtraukusios komisijos nuomone, tai paradoksalus, žaidimo logika paremtas poezijos rinkinys, praplečiantis lietuvių poezijos galimybių ribas. Autorius dekonstruoja tradicinį eilėraščio modelį, jo tonas – lengvabūdiškas, bet po žaisme slepiami egzistencializmo atšvaitai. Tęsiame pažintį su knygomis, dalyvaujančiomis „Metų knygos rinkimuose“.

Ved. Karina Metrikytė.                           

„Ryto allegro“ lapkričio 6 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...