captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: susidomėjimas šiaudų kuro granulių gamyba nemažėja

Iki šiol Lietuvoje nei šiaudų kuro, nei kraiko granulės nėra populiarios. Tačiau jau veikia bemaž 30 jų gamybos cechų. Vien tik Pakruojo rajone keturi. Po biokuro krizės šią vasarą Lenkijoje šiaudų granulių eksportuotojai surado kitų rinkų.
Šiaudų kuro granulės.
Šiaudų kuro granulės.

Iki šiol Lietuvoje nei šiaudų kuro, nei kraiko granulės nėra populiarios. Tačiau jau veikia bemaž 30 jų gamybos cechų. Vien tik Pakruojo rajone keturi. Po biokuro krizės šią vasarą Lenkijoje šiaudų granulių eksportuotojai surado kitų rinkų. Todėl granulės gaminamos toliau, yra ketinimų produkciją realizuoti be tarpininkų.

Ūkininkai Aurimas ir Laima Inčiūros Širvintų rajone, Družų ir Vindeikių kaimuose, dirba 120 ha žemės. Šiemetinis derlius jau aruoduose, dar ne visas parduotas, žiemkenčiai pasėti, tačiau ūkio šeimininkui darbų nestinga. Rūpinasi likusius grūdus parduoti palankesnėmis kainomis, paruošti kitam sezonui techniką. Šiemet jauna šeima su dukrele Vilte persikėlė gyventi į įsigytą ir pačių rankomis moderniai įrengtą namą, pavyzdingai tvarko aplinką.

Pabaigę rudens darbus, turėdami daugiau laisvesnio laiko dažnuose kultūros namuose susirinkę kaimo gyventojai, jų vaikai smagiai leidžia ilgus rudens vakarus. Groja, dainuoja, šoka ir kitaip įvairina savo laisvalaikį. Šilalės rajono Bijotų laisvalaikio salės meno mėgėjų kolektyvų vadovė Kristina Mizgirienė taip pat džiaugiasi įvairiu ir spalvingu kultūriniu gyvenimu, ypač aktyviais jaunais ir vyresnio amžiaus meno kolektyvų nariais.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 6 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...