captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – pokalbis su etnologe Radvile Racėnaite

„Gebėjimas numirti oriai, o tiksliau gyvųjų sugebėjimas sudaryti sąlygas mirštančiajam išeiti oriai, yra labai svarbus, bet sudėtingas. Šiandien sunkiai sergantis, kenčiantis žmogus paliekamas jei ne visai vienas likimo valiai, tai iš proto einančių artimųjų rūpesčiui.“    
Etnologė hum. m. dr. Radvilė Racėnaitė.
Etnologė hum. m. dr. Radvilė Racėnaitė.

„Gebėjimas numirti oriai, o tiksliau gyvųjų sugebėjimas sudaryti sąlygas mirštančiajam išeiti oriai, yra labai svarbus, bet sudėtingas. Šiandien sunkiai sergantis, kenčiantis žmogus paliekamas jei ne visai vienas likimo valiai, tai iš proto einančių artimųjų rūpesčiui. Mirtis išstumiama iš mūsų gyvenimo, paliatyvi slauga labai menkai išvystyta, mirties kokybė vis labiau priklauso nuo nuasmenintų institucijų“, – teigia etnologė hum. m. dr. Radvilė Racėnaitė.

„Žmonės nuolat nepatenkinti savo aplinka, visada atrodo, kad pabėgimas yra išeitis. Pabėgimas nuo kultūros, kitų, savęs. Nors dažnai tai apgaulinga. Apie tai ir svarstau knygoje“, – romano „Žuvys ir drakonai“ temą apibūdina Undinė Radzevičiūtė. Pažintis su „Metų knygos rinkimuose“ dalyvaujančia knyga.

„Pirmuosius penkerius metus sėdėjom iki vidurnakčio po kiekvienos parodos ir analizavom – reikėjo taip padaryti, dar to nepadarėm. Ką mes žinojom, kaip dirbti? Mes pačios mokėmės“, – sako 20-metį mininčios „Aido“ galerijos vadovė Birutė Patašienė ir architektė Audronė Kondratienė.

„Neseniai su muzikos meno studentais pabandžiau pasinerti į Mocarto muzikos esmę. Kaip ir galvojau – iš pirmo karto nepavyko. Mūsų išsidraikymas Mocarto muziką pavertė tik fonu“, –apie Mocartą ir kultūros devalvaciją – kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus komentaras.

„Tradiciškai kreipiame žvilgsnį į Europos kino galimybes ir pastebime jos norą skleistis plačiai, būti pasaulio dalimi. Neapsiribojama geografinėmis ribomis, Europa vis labiau žengia į kitus žemynus, todėl kino temos universalėja“, – pastebi kitą savaitę prasidėsiančio Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė Gražina Arlickaitė.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie mirties sampratą šiuolaikinėje visuomenėje, senąsias tradicijas ir jų kaitą, apie mirties kultūrą kalbėsime su etnologe hum. m. dr. Radvile Racėnaite.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 2 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 3 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...