captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: diena, kai prisimename ir pagerbiame šventuosius

„Pirmąją lapkričio dieną prisimename ir pagerbiame visus šventuosius. Tai labai dori, geri žmonės, gal mažai kam žinomi ir šiandien neminimi, bet gyvenime turėję taurią širdį, rankas, ne vien į save globiančias, bet ir artimui ištiestas, maldai sudėtas.“

„Pirmąją lapkričio dieną prisimename ir pagerbiame visus šventuosius. Tai labai dori, geri žmonės, gal mažai kam žinomi ir šiandien neminimi, bet gyvenime turėję taurią širdį, rankas, ne vien į save globiančias, bet ir artimui ištiestas, maldai sudėtas“, – sako Prienų parapijos kunigas, monsinjoras, rezidentas Juozas Užupis.

Prakvipę vašku ir chrizantemomis Visų šventųjų ir Vėlinių vakarai kapines paverčia trapiom žvakių liepsnelėm spurdančiomis mirusiųjų salomis ir salelėmis, į kurias traukiami nematomos, tačiau labai galingos jėgos takais ir takeliais, keliais ir keleliais skubame mes, gyvieji. Vėlinių esmė visur ta pati, tačiau įvairiuose regionuose būta ir dabar esama kai kurių ypatumų. Kokios Vėlinės buvo, šiandien yra Pagėgių krašte?

Marijampolės savivaldybės Sasnavos paramos fondas iš Olandijos gaunamą materialinę paramą skirsto jau ne tik šios seniūnijos, bet ir nepasiturinčioms Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių šeimoms. Šioje veikloje sunku išsiversti be savanorių pagalbos. Vakarų šalyse savanoryste užsiima nepalyginamai daugiau gyventojų, negu Lietuvoje. Kodėl?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 1 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close