captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: jaunuolis, pakerėtas fleitos ir laisvės – Justinas Mačys

Vaikinas, ne kartą pavadintas talentingiausiu Lietuvos jaunosios kartos fleitininku, pelnęs pirmąsias vietas keliuose konkursuose, solo grojęs su mūsų ir užsienio orkestrais, atsisako karjeros, pasirinkdamas... laisvę.

Koks netikėtas posūkis! Vaikinas, ne kartą pavadintas talentingiausiu Lietuvos jaunosios kartos fleitininku, pelnęs pirmąsias vietas keliuose konkursuose, solo grojęs su mūsų ir užsienio orkestrais, atsisako karjeros, pasirinkdamas... laisvę ir tobulėjimo kelią pas garsiausius užsienio dėstytojus bei atlikėjus. Taip pasielgė pirmosios „Muzikinio pastišo“ dalies herojus Justinas Mačys, kurį kalbino jį gerai pažįstantis kolega, kito instrumento, vibrafono, fanatikas Marius Šinkūnas.

Antrojoje laidos dalyje skambės Johanno Sebastiano Bacho Sonatos ir Partitos smuikui solo iš ciklo, kuris rašytas mirus pirmajai kompozitoriaus žmonai. „Smuikininkų biblijos“ kūriniai – tai ne tik instrumento emocinių bei techninių galimybių atskleidimas, bet ir autoriaus vidinės būsenos kelias – iš liūdesio į naujų gyvenimo džiaugsmų atradimus... Skambės suomių smuikininkės Sirkkos-Liisos Kaakinen-Pilch albumo, kuriame – visi šeši ciklo kūriniai, fragmentai.

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – spalio 30 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...