captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: netapkime „Botnet“ tinklų aukomis

Kartais net neįtardami mes galime tapti nusikaltimo įrankiu. Todėl, anot RRT Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktoriaus dr. Ryčio Rainio, labai naudinga pasitikrinti IP adresą, ar kompiuteris nepatekęs į „Botnet“ tinklų pinkles.
RRT Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius dr. Rytis Rainys.
RRT Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius dr. Rytis Rainys.

Kartais net neįtardami mes galime tapti nusikaltimo įrankiu. Todėl, anot RRT Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktoriaus dr. Ryčio Rainio, labai naudinga pasitikrinti IP adresą, ar kompiuteris nepatekęs į „Botnet“ tinklų pinkles. Apsilankę CERT interneto svetainėje, automatiškai gausite pranešimą, ar per pastarąsias 30 dienų jūsų pastarojo prisijungimo išorinis IP adresas nebuvo užfiksuotas CERT-LT duomenų bazėje tarp dalyvaujančiųjų kenkėjiškoje veikoje. Net jeigu kompiuteris yra neužkrėstas, tai dar nereiškia, kad jame nėra kenkėjiškų programų. Ir čia gausite rekomendacijas, ką turėtumėte daryti toliau.

TEO Verslo klientų rinkodaros departamento direktorė Nerilė Mažeikienė sako, kad pastaruoju metu pasaulyje pastebimos trys pagrindinės  technologijų plėtros tendencijos: internetas, kuris keičiasi ir nuo informacijos pereina prie daiktų paieškos. Išmanieji įrenginiai, kurių pasaulyje 2012 m. priskaičiuota apie 2 milijardus, prognozuojama, kad iki 2020 m. bus dešimt kartų daugiau. Socialinių tinklų plėtra. Šios tendencijos ir prognozės rodo, kad mes privalome pasirūpinti technologijų saugumu.

Ved.  Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, spalio 30 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...