captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: našesnis darbas lems trumpesnį perdirbimo sezoną

Nuo 2008 m. likus dviems fabrikams – „Nordic Sugar Kėdainiai“ ir Marijampolės „,Arvi cukrus“ – bendra metinė jiems skirta baltojo cukraus kvota šiek tiek viršija 90 tūkst. tonų. Kėdainiečiai savo kvotą tikisi nesunkiai įvykdyti dar šiemet.

Jau maždaug pusantro mėnesio Lietuvoje gaminamas cukrus. Nuo 2008 m. likus dviems fabrikams – „Nordic Sugar Kėdainiai“ ir Marijampolės „,Arvi cukrus“ – bendra metinė jiems skirta baltojo cukraus kvota šiek tiek viršija 90 tūkst. tonų. Kėdainiečiai savo kvotą tikisi nesunkiai įvykdyti dar šiemet.

Rezultatyviausiai dirbančių Lietuvos kaimo bendruomenių patirtis rodo, kad jų sėkmę labai daug lemia glaudus bendradarbiavimas su seniūnijų bei rajonų savivaldybių administracijomis. Tačiau net ir šiuo atveju, ir vienos, ir kitos pripažįsta, jog labai svarbu toliau skatinti iniciatyvą „iš apačios“, bendruomenėms sudaryti palankesnes sąlygas aktyviai dalyvauti savivaldos procesuose.

Gilėjant rudeniui, Ignalinos krašte, kaip ir kitur, prie ežerų, kitų vandens telkinių retai gali pamatyti meškeriojančių žvejų mėgėjų. Jau toks metas, kad žuvys kimba menkai. Tad žvejai prisimena vasaros žvejybos nuotykius, svajoja apie poledinę žūklę, vildamiesi gerų laimikių žiemą. Ir ne šiaip tikisi. Mat, pasak ignaliniečių žvejų mėgėjų, jų ežeruose gerokai sumažėjo brakonierių.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, spalio 29 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...