captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: senosios Vilniaus kapinės

Istorinės kapinės – ypatinga kultūros paveldo dalis. Tai ne tik reikšmingi ir saviti architektūros ansambliai, tai – įspūdinga miestų ir tautų istorijos santrauka.
Bernardinų kapinės Vilniuje.
Bernardinų kapinės Vilniuje.

Istorinės kapinės – ypatinga kultūros paveldo dalis. Tai ne tik reikšmingi ir saviti architektūros ansambliai, tai – įspūdinga miestų ir tautų istorijos santrauka. Kapinės – vieta, kur saugoma artimų ir visai šaliai nusipelniusių žmonių atminimai, jos yra tarsi veidrodis, kuriame atsispindi skirtingų visuomenės sluoksnių papročiai. Įrašai ant paminklų – literatūrinio skonio ir mados išraiška. Miesto gyventojai, turistai, mokslininkai vis labiau domisi kapinėmis kaip išskirtiniu objektu. Kai kurios kapinės garsios visame pasaulyje. Rasų ir Bernardinų kapinės Vilniuje – vienos garsiausių ir gražiausių Lietuvos nekropolių. Kaip kažkas gražiai yra pasakęs: „Kas nori pažinti praeitį – tenuvalo dulkes nuo kapų“.

Apie seniausias Vilniuje Rasų ir Bernardinų kapines laidoje kalbėsimės su istorike Vida Girininkiene ir paveldo apsaugos eksperte Audrone Vyšniauskiene.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – lapkričio 1 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...