captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kompozitorius Tomas Kutavičius

„Kolegos sako, kad mano kūriniuose ryškus džiazo šėlas, mano, kaip džiazo atlikėjo, patirtis. Galvoju, kad kuriant veikia abu mano smegenų pusrutuliai: ir improvizatoriaus, ir griežto komponuotojo.“
Kompozitorius Tomas Kutavičius. V. Ščiavinsko nuotr.
Kompozitorius Tomas Kutavičius. V. Ščiavinsko nuotr.

„Kolegos sako, kad mano kūriniuose ryškus džiazo šėlas, mano, kaip džiazo atlikėjo, patirtis. Galvoju, kad kuriant veikia abu mano smegenų pusrutuliai: ir improvizatoriaus, ir griežto komponuotojo“, – sako kompozitorius Tomas Kutavičius, pristatęs premjerinį kūrinį „Dieviškas šėlas“.  

„Galiu pasidžiaugti – šiemet „Muzikų parade“ bus daug jaunimo, daug baroko, teatro ir staigmenų“, – sako renginio organizatorė, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė. 

„Niekas nesako, kad tai absoliučiai geriausios lietuviškos knygos, tai kelių konkrečių žmonių nuomone geriausios knygos“, – sako akcijos „Metų knygos rinkimai“ ekspertų komisijos pirmininkė Gabrielė Gailiūtė. Ar komisijos narių akcentuojama knygų įvairovė prilygsta jų kokybei?

Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose-muziejuje, veikia menininkės, žmogaus teisių aktyvistės Vilmos Fioklos Kiurė fotografijų paroda „Parubanka: trūkinėjantys ryšiai“, išleista ir to paties pavadinimo knyga. „Parubanka“ – taip savo gyvenvietę vadina Vilniuje Kirtimuose gyvenantys romai.

„Viena iš esminių klaidų yra tikėjimas, kad aukštasis menas gali turėti lemiamos įtakos Rusijos politiniams procesams“, – kultūros komentare pastebi apžvalgininkas, vertėjas Laimantas Jonušys.

„Norėjosi pastatyti pjesę apie tai, kaip greitai galima tapti nereikalingam. Dar viena tema, kuri man rūpėjo – tai nemokėjimas gyventi šiandien. Gyvenimas atrodo be pagrindo, be vertybių“, – sako režisierius Artūras Areima, Nacionaliniame Kauno dramos teatre pristatantis premjerą – Antono Čechovo „Vyšnių sodą“

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su kompozitoriumi Tomu Kutavičiumi.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 26 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 27 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...