captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Amerika Žemaitijos ūkininkų nesuviliojo, tik nustebino

Spalio pradžioje keliolika Žemaitijos ūkininkų savo iniciatyva keliavo po JAV. Svarbiausias tikslas buvo aplankyti didžiausią pasaulyje pienininkystės parodą Medisone ir tiesiog pamatyti Vašingtoną, Niujorką, Čikagą, Niagaros krioklį.
Didžiausią pasaulyje pienininkystės paroda Medisone (JAV). www.worlddairyexpo.com nuotr.
Didžiausią pasaulyje pienininkystės paroda Medisone (JAV). www.worlddairyexpo.com nuotr.

Spalio pradžioje keliolika Žemaitijos ūkininkų savo iniciatyva keliavo po JAV. Svarbiausias tikslas buvo aplankyti didžiausią pasaulyje pienininkystės parodą Medisone ir tiesiog pamatyti Vašingtoną, Niujorką, Čikagą, Niagaros krioklį. Kokia kelionės dalykinė nauda ir kokie įdomiausi turistiniai įspūdžiai?

Apie ekologiškai auginamas ožkas, sūrių gamybą ir įprastus rūpesčius šią savaitę pasakoja ūkininkė Dalia Ėmužytė. Rubrika „Diena kaime“ padeda geriau suprasti, kaip gyvena ūkininkai. Širvintų rajono Griciūnų kaime prieš 17 m. pradėjusi savo veiklą, dabar ūkininkė turi didžiausią Lietuvoje ožkų bandą – apie pusę tūkstančio. Rudenį, sumažėjus pieno gavybai, daug mažiau gaminama sūrių, mažiau priimama ir užsakymų. Todėl tik dukart per savaitę ūkininkė pardavinėja savo produkciją. Ketvirtadienis skiriamas prekybai Vilniuje. Kaip sekėsi realizuoti ožkų pieną ir sūrius, ar neiškrėtė kokių eibių be šeimininkės pusdienį buvusios ožkos?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, spalio 25 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...