captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ekologinio augalininkystės ūkio pranašumai

Prienų rajono Bačkininkų kaimo ūkininkas Algis Andriukevičius, pagal specialybę agronomas, šeimininkauja 180 ha ekologiniame ūkyje. Šių metų derlius geras, palankios supirkimo kainos.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Prienų rajono Bačkininkų kaimo ūkininkas Algis Andriukevičius, pagal specialybę agronomas, šeimininkauja 180 ha ekologiniame ūkyje. Jis ilgai mėgino tvarkytis įprastai – kaip ir daugelis žemdirbių. Tačiau dabar neabejoja, jog jo žemių sąlygomis pranašesnis ekologinis ūkininkavimas. Tai patvirtino šių metų rezultatai: geras derlius ir palankios supirkimo kainos.

Lietuvoje jau daugelį metų rengiami artojų, melžėjų, kitų žemdirbiškų profesijų konkursai. Paprastai jie vykdavo keletą dienų, nugalėtojas paaiškėdavo iškart. Šiemet melžėjų konkursas organizuotas visiškai kitaip – jis tęsiasi jau trečias mėnuo. Prasidėjęs rugpjūčio pradžioje, konkursas „Geriausi melžėjai 2013“ baigsis spalio 30 dieną Šilalės rajone, ūkininko Tomo Raudoniaus ūkyje. Kaip nauja tvarka padeda populiarinti žemdirbiškas profesijas?

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su ekologinio ožkų ūkio šeimininke Dalia Ėmužyte. Trečiadienį ūkininkė ketino ruoštis ketvirtadienį Vilniuje vyksiančiai prekybai. Dalia užsiminė ir apie draugišką kartu dirbančių ūkininkų baliuką – tiksliau rudens palydėtuves ir galimybę vieniems su kitais pabendrauti. Taigi, kaip sekėsi įgyvendinti planus? Koks buvo trečiadienis Dalios Ėmužytės ūkyje?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, spalio 24 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...