captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kuo lietuviams pavojinga laisva prekyba tarp Europos ir Amerikos?

Pastaruoju metu daug dėmesio skiriama ES bendrajai žemės ūkio politikai ir jos programų finansavimui, todėl mažai kas domisi, kaip vyksta derybos dėl ES ir JAV laisvosios priekybos sutarties, kuri gali iš esmės pakeisti žemdirbių veiklą ir vartojimo įpročius. 
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Pastaruoju metu daug dėmesio skiriama ES bendrajai žemės ūkio politikai ir jos programų finansavimui, todėl mažai kas domisi, kaip vyksta derybos dėl ES ir JAV laisvosios priekybos sutarties, kuri gali iš esmės pakeisti žemdirbių veiklą ir maisto produktų vartojimo įpročius. Gali tekti konkuruoti su amerikiečių biotechnologijomis, pirkti genetiškai modifikuotą soją, kukurūzus, jautieną ir kiaulieną. 

Daug įvairių kalbų girdime apie uždarytas mokyklas kaimuose, tuščius pastatus ir liūdną gyvenviečių be mokyklų perspektyvą. Pavyzdžių galima rasti visokių: ir jau neveikiančių mokyklų, ir normaliai dirbančių, bet abejojančių dėl ateities. Tarp pastarųjų – Jurbarko rajono Juodaičių pagrindinė mokykla. Dabar joje 10 klasių – iš viso 89 mokiniai, 19 mokytojų. Deja, šiemet buvo tik vienas pirmokas, nėra joje  9-tos klasės, o nuo kitų metų rajono valdžia ketina Juodaičiuose įsteigti Veliuonos gimnazijos skyrių.

Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kalbiname Dalią Ėmužytę, kuri Griciūnų kaime, Širvintų rajone, turinti didžiausią šalyje ožkų bandą – iš viso apie 500. Ūkininkė – net tik žinoma ožkų auginimo ir veisimo specialistė, bet ir pieno bei sūrių gamybos ekspertė. Ūkyje gaminami dvidešimties rūšių ožkų pieno sūriai – gardūs ir naudingi sveikatai. Ūkininkė savo produkciją pristato Vilniaus ir Kauno gyventojams, dalyvauja mugėse, ne kartą vyko į tarptautines parodas. Koks antradienis buvo Dalios Ėmužytės ūkyje?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, spalio 23 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...