captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: meningokokinė infekcija. Kada negalima delsti?

Žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie mirtis nuo meningokokinės infekcijos ragina pasidomėti, kada gydymosi namuose nebepakanka.
Vaikų ligoninės infekcinių ligų gydytoja doc. med. m. dr. Irena Narkevičiūtė.
Vaikų ligoninės infekcinių ligų gydytoja doc. med. m. dr. Irena Narkevičiūtė.

Šaltojo periodo neįsivaizduojame be kosulio, gerklės peršulio, slogos ir padidėjusios kūno temperatūros. Dažniausiai tokius negalavimus gydomės patys, įsigiję nereceptinių vaistų. Žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie mirtis nuo meningokokinės infekcijos ragina pasidomėti, kada gydymosi namuose nebepakanka. Vaikų ligoninės infekcinių ligų gydytoja doc. med.m. dr. Irena Narkevičiūtė.

Uoslė – viena iš 6 žmogaus juslių, padedančių suvokti aplinką. Uoslės aštrumas priklauso, pavyzdžiui, nuo rūkymo, kai kurių galvos sužeidimų ar insulto, kai pažeidžiama atitinkama smegenų sritis. Tarp 20-ties ir 40-ties metų mūsų gebėjimas užuosti pasiekia savo piką. Be to, šį jutimą veikia ir mūsų kūno ritmas bei paros laikas. Naktį mūsų uoslė yra jautriausia. Kartais taip nutinka, kad uoslė susilpnėja, ar atrodo, kad visiškai išnyko. Kodėl taip atsitinka? VUL SK Ausų, nosies, gerklės centro gydytojas otorinolaringologas Andrius Matulevičius.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  lapkričio 2 d., 11.03 val., kartojama lapkričio 7 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...