captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Litas prie lito“: Lietuvos bankas vėl tramdys greituosius kreditus

Pirmąjį šių metų pusmetį buvo per 150 tūkst. laiku negrąžintų greitųjų kreditų.
Akcijos „Atsisakyk greituko“ koordinatorė Aurelija Šataitė. Tomo Petrylos nuotr.
Akcijos „Atsisakyk greituko“ koordinatorė Aurelija Šataitė. Tomo Petrylos nuotr.

Pirmąjį šių metų pusmetį buvo per 150 tūkst. laiku negrąžintų greitųjų kreditų.

Ypač į skolas įklimpęs jaunimas – 40 proc. visų pradelstų mokėjimų sutarčių priklauso jaunesniems nei 25 metų asmenims. Vien per pastaruosius pusantrų metų iš besiskolinančiųjų vos trečdaliui vartotojų pavyksta laiku grąžinti trumpalaikes paskolas. Lietuvos bankas Finansų ministerijai pateikė Vartojimo kredito įstatymo pataisas, kuriomis būtų sugriežtinta greitųjų kreditų teikėjų priežiūra, kredito kainos metinė norma sumažinta nuo 200 iki 50 proc., nebūtų galima suteikti kredito per kelias ar keliolika minučių ir t.t. Šalies smulkiųjų vartojimo kreditų asociacija teigia, jog tokie suvaržymai reikštų šio verslo sužlugdymą, o jo vietą rinkoje užimtų šešėlinis verslas.

Kaip gelbėtis, jau pasiėmus greitąjį kreditą, ar atsakomybė  už neatsakingą skolinimąsi tenka tik kreditus teikiančioms bendrovėms, ar besiskolinantys irgi turėtų įvertinti savo galimybes grąžinti skolas?

Apie visa tai laidoje diskutuos Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų politikos skyriaus vyriausioji juriskonsultė Eglė Lukošienė, Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos valdybos pirmininkas Liutauras Valickas ir akcijos „Atsisakyk greituko“ koordinatorė  Aurelija Šataitė.

Vedėja Rima Jakutytė.

„Litas prie lito“ – antradienį, spalio 22 d., 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...