captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“ – Beatričės Grincevičiūtės memorialiniame muziejuje

Trijuose kambariuose skambėjo lietuviškos dainos, juokas ir pokalbiai apie muziką. Savo akimis pasaulį labai trumpai mačiusi dainininkė sakė: „Jei reikėtų pasirinkti: matyti pasaulį ar muzikuoti, pasirinkčiau muziką“.
Beatričės Grincevičiūtės muziejaus eksponatai. Tomo Kapočiaus nuotr.
Beatričės Grincevičiūtės muziejaus eksponatai. Tomo Kapočiaus nuotr.

Trijuose kambariuose skambėjo lietuviškos dainos, juokas ir pokalbiai apie muziką. Savo akimis pasaulį labai trumpai mačiusi dainininkė sakė: „Jei reikėtų pasirinkti: matyti pasaulį ar muzikuoti, pasirinkčiau muziką“. Susitiksime su Beatričės Grincevičiūtės kūrybinio gyvenimo istorijos saugotoja, muziejininke Renata Tarosaite-Minkevičiene.

Tai, jog regėjimo negalią turintys žmonės yra jautresni garsų pasauliui, teoriškai įrodyta mokslininkų: „Žmonių, praradusių regėjimą, smegenų dalis, skirta regai, funkcionuoja labai mažai, tad vis daugiau ir intensyviau smegenys koncentruojasi į klausą“, – teigė profesorius Adamas Ockelfordas. O silpnaregių ir aklųjų kurta ir atlikta muzika tai įrodo praktiškai, tad  antroje laidos dalyje pasiklausykime muzikos istoriją praturtinusių įrašų.  

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – spalio 21 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...