captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dienos tema“: ar gamybos ir tiekimo atskyrimas atpigintų šilumą?

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Lietuvos radijui sakė, kad planuojama šilumos ūkio pertvarka – gamybos ir tiekimo atskyrimas leistų šiame ūkyje atsirasti konkurencijai. Tikimasi, kad tai gali atpiginti šilumos energiją vartotojams, be to, taip bus artėjama prie trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimo.

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Lietuvos radijui sakė, kad planuojama šilumos ūkio pertvarka – gamybos ir tiekimo atskyrimas leistų šiame ūkyje atsirasti konkurencijai: „Atskirdami perdavimo tinklus nuo šilumos gamybos, galėtume galvoti apie šių perdavimo tinklų bendrą valstybinį valdymą. Tai būtų galima padaryti tam specialiai įsteigiant sukurtą įmonę ir tikintis, kad tai ne tik sudarys galimybę atsirasti žymiai intensyvesnei konkurencijai šilumos gamyboje, bet taip pat sudarys galimybę ir kainų reguliuotojai Kainų komisijai žymiai efektyviau įgyvendinti šilumos ūkio reguliavimo nuostatas."

Planuojama, kad ši reforma gali paliesti didžiuosius Lietuvos miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį ir Šiaulius. Tikimasi, kad tai gali atpiginti šilumos energiją vartotojams, be to, taip bus artėjama prie trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimo.

Laidoje dalyvauja nepriklausomas energetikos ekspertas, technikos mokslų daktaras Vygintas Sidzikauskas, Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos vadovas Valdas Lukoševičius, teisininkas Paulius Markevičius.

Ved. Agnė Skamarakaitė

„Dienos tema“ – liepos 10 d., antradienį, 18.10 val. per Lietuvos radiją. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...