captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: efektyvi žemės ūkio kooperatyvo veikla naudinga ne tik žemdirbiams

Žemės ūkio kooperatyvas „Vilkaviškio grūdai“, vienijantis tris dešimtis stambių Suvalkijos ūkininkų, nuo pirmųjų gyvavimo dienų pasižymi ir rezultatyvia veikla, ir ambicingais planais.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Žemės ūkio kooperatyvas „Vilkaviškio grūdai“, vienijantis tris dešimtis stambių Suvalkijos ūkininkų, nuo pirmųjų gyvavimo dienų pasižymi ir rezultatyvia veikla, ir ambicingais planais. Norėdami iš esmės mažinti tarpininkų paslaugas, jo nariai ketina statyti grūdų elevatorių, šiaudais kūrenamą katilinę.

Šalies kaimiškose seniūnijose dirbantiems žemės ūkio specialistams dabar laisvesnis metas. Nereikia pildyti pasėlių ir naudmenų deklaracijų, kurios tvarkomos pavasarį ir vasaros pradžioje, nereikia rinkti ir duomenų apie didesnių ūkininkų dorojamą javų derlių. Dabar seniūnijų specialistus aplanko vos vienas kitas ūkininkas, kurie tikslina savo ūkių duomenis, teiraujasi naujienų, nori sužinoti ir apie žemės rinką bei pardavimus užsieniečiams. Dėl ko dažniausiai šiomis dienomis į seniūniją užsuka Jurbarko rajono Juodaičių seniūnijos žemdirbiai?

Tradicinė laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę bus su ūkininke Dalia Ėmužyte. Ekologinio ožkų ūkio šeimininkė Griciūnų kaime, Širvintų rajone, veiklą pradėjo prieš 14 metų, kaip sakoma, nuo nulio. Dabar ūkis yra didžiausias Lietuvoje, o jo šeimininkė gerai žinoma ne tik šalyje, nes dalyvauja tarptautinėse parodose, o netoli nuo Vilniaus esančiame ūkyje mėgsta lankytis užsieniečių delegacijos. Ūkyje dabar yra apie 500 ožkų, iš jų 250 melžiamos. Iš ožkų pieno gaminama 20 rūšių sūrių, kurie ne tik gardūs, bet ir naudingi sergantiems širdies, kraujagyslių ligomis, alergiškiems žmonėms. Pirmasis pokalbis su ožkų ūkio šeimininke – apie savaitgalį kaime.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, spalio 21 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...