captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino režisierius Audrius Juzėnas

„Menas yra vienintelė priemonė, galinti įtaigiai atverti praeitį, sudėtingą mūsų istoriją. Tik po to galime vertinti, klausti, ar išmokome ką nors, ar susitvarkėme su istorine pamoka.“

„Menas yra vienintelė priemonė, galinti įtaigiai atverti praeitį, sudėtingą mūsų istoriją. Tik po to galime vertinti, klausti, ar išmokome ką nors, ar susitvarkėme su istorine pamoka. Kartais atrodo, kad nenorime mokytis, todėl mus ir daužo kaip tuos dvejetukininkus“, – sako kino režisierius Audrius Juzėnas, pristatęs filmą „Ekskursantė“.

„Parodos erdvė visada yra mūsų kūrinio dalis. Net nuotraukų spalvą derinome prie muziejaus balkių. Todėl per vieną dieną pakeisti sumanymą yra neįmanoma“, – teigia menininkai Svajonė ir  Paulius Stanikai. Kodėl neįvyko iš Paryžiaus atvežtų menininkų darbų paroda Vilniuje?

„Šiuolaikinės muzikos klausymą lyginu su nepažįstamos virtuvės pažinimu – nenutuokiame, ką atneš ant stalo, bet svarbiausia – atvirumas, noras patirti ir drąsa. Šiandien žmonės bijo naujų dalykų, rutinoje gyventi paprasčiau“, – sako JAV gyvenanti kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė, „Gaidos“ festivalyje pristatanti premjerą „Horizontai“.

Pasakojimas iš ciklo, skirto žymiojo italų kompozitoriaus Giuseppe Verdi gimimo 200-osioms metinėms.

„Ginčydamiesi su švietimo ministru dėl to, ar verta, ar ne stoti į socialinius ir humanitarinius mokslus, mokslininkai pamiršo paminėti, jog šiandien gyvename tokiame pasaulyje, kuriame studentus ruošiame  darbams, kurių dabar dar nėra ir dorojimuisi su problemomis, kurios dabar dar nelaikomos problemomis“, – kultūros komentare svarsto filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Kai tik reikia taupyti ar ką nors mažinti, kažkodėl dažniausiai pradeda naikinti lėlių teatrus“, – lėlių teatro istoriją prisimena dailininkas ir režisierius Rimas Driežis.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – susitiksime su kino režisieriumi, filmo „Ekskursantė“ kūrėju Audriumi Juzėnu.  

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 19 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 20 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...