captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: muzikologas prof. Jonas Bruveris apie muzikinį teatro rūmų etapą

Vilniuje Jono Basanavičiaus gatvėje tryliktuoju numeriu pažymėtas pastatas (dabartinis Lietuvos rusų dramos teatras) mini šimto metų jubiliejų.
Muzikologas prof. Jonas Bruveris. ELTA nuotr.
Muzikologas prof. Jonas Bruveris. ELTA nuotr.

Vilniuje Jono Basanavičiaus gatvėje tryliktuoju numeriu pažymėtas pastatas (dabartinis Lietuvos rusų dramos teatras) mini šimto metų jubiliejų. UNSECO saugomu kultūros paveldu paskelbtuose teatro rūmuose pastarąjį šimtmetį glaudėsi ne viena Lietuvos teatro trupė. 1948–1974 m. šiame pastate įsikūrė ir spektaklius rodė Operos ir baleto teatras. Apie mūsų operos bei baleto sugrįžimą į sostinę ir muzikinį teatro rūmų periodą pokalbis studijoje su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, muzikologu prof. Jonu Bruveriu.

„Pjesės „Vėjas Topolių viršūnėse" herojai – trys Pirmojo pasaulinio karo veteranai, ambicingi keistuoliai, vyrai iš skirtingų visuomenės sluoksnių, interesų ir tikėjimo. Jų autoironija negailestinga, o svajonės naivios: pabėgti kartą ir visiems laikams“, – teigia VšĮ „Teatro projektai“ vadovas, aktorius Petras Venslovas.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Festivalis „Gaida“ atspindi laiko pulsą šiandieninėje muzikoje. Jis aktualus ne tik kūrėjams, bet ir smalsiems klausytojams, kurie aktyviai domisi šiuolaikine muzika, seka naujoves ir nori jas išgirsti gyvai“, – sako festivalio „Gaida“ meno vadovas Remigijus Merkelys.

 Vilniuje Jono Basanavičiaus gatvėje tryliktuoju numeriu pažymėtas pastatas (dabartinis Lietuvos rusų dramos teatras) mini šimto metų jubiliejų. UNSECO saugomu kultūros paveldu paskelbtuose teatro rūmuose pastarąjį šimtmetį glaudėsi ne viena Lietuvos teatro trupė: 1925–1929 m. lenkų teatras „Reduta“, 1948–1974 m. veikė Operos ir baleto teatras, 1940–1944 m. ir 1974–1981 m. Lietuvos nacionalinio dramos teatro periodai (Vilniaus valstybinis teatras, Valstybinis akademinis dramos teatras), 1981–1985 m. Valstybinis jaunimo dramos teatras, o nuo  1986-ųjų juose veikia Lietuvos rusų dramos teatras. Pokalbis studijoje su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, muzikologu prof. Jonu Bruveriu apie muzikinį teatro rūmų periodą, mūsų operos sugrįžimą į sostinę.

Ved. Karina Metrikytė.                           

„Ryto allegro“ spalio 18 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...