captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ar tikslinga pristabdyti rapsų augimą?

Kai kurie ūkininkai rapsų laukuose jau panaudojo augimą stabdančius preparatus. Kiti lūkuriuoja, viliasi, kad orai greitai atšals ir nereikės be reikalo leisti pinigų. Ar tai geras apsisprendimas?
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.

Šio rudens orai leido ir laiku ir gerai pasėti žiemkenčius bei žieminius rapsus. Pastarieji ypač gražiai veši Pakruojo rajono ūkiuose. Kai kurie ūkininkai rapsų laukuose jau panaudojo augimą stabdančius preparatus. Kiti lūkuriuoja, viliasi, kad orai greitai atšals ir nereikės be reikalo leisti pinigų. Ar  tai geras apsisprendimas?

Naudojant biokurą, Lietuvoje dabar pagaminama apie 18 procentų šilumos energijos. Maždaug prieš devynerius metus, perėmus Skandinavijos valstybių patyrimą, mūsų šalyje atsirado pirmosios šiuo kuru kūrenamos katilinės, buvo apsodinti pirmieji plotai greitai augančiais, dar kitaip vadinamais energetiniais žilvičiais. Pasinaudoję Pasaulio aplinkos fondo Mažųjų projektų programos parama, Vilkaviškio rajono Gražiškių kaimo bendruomenės ūkininkai energetinis žilvičiais apsodino net 30 hektarų savo mažai derlingų žemių. Žilvičiai gerai suvešėjo, daugelyje plotų jau pernai tiko pjauti kurui, galima buvo turėti daug naudos ir susigrąžinti dalį investicijai išleistų pinigų. Tačiau ir metams praėjus, nei jų, nei didesnės naudos kaip nėra taip nėra...

Marijampolės savivaldybėje, Lapiškių kaime, gyvenantis tautodailininkas, medžio drožėjas Klemensas Kvainauskas savo darbus yra pristatęs daugelyje parodų, yra surengęs ir kelias personalines. Jis taip pat drožia ir buityje reikalingus daiktus.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, spalio 18 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...