captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: kokia geriausia abortų prevencija?

Seime vis nuskamba pasiūlymų, kad Lietuvoje reikėtų uždrausti abortus. Kas iš tiesų padėtų moterims ir vyrams gyventi taip, kad sprendimo nutraukti nėštumą, ypač nesant medicininių indikacijų, netektų priimti? 
Per metus Lietuvoje daugiau nei 6 tūkst. neplanuotų nėštumų nutraukiami medikų kabinetuose. G. Čiužaitės fotomontažas.
Per metus Lietuvoje daugiau nei 6 tūkst. neplanuotų nėštumų nutraukiami medikų kabinetuose. G. Čiužaitės fotomontažas.

Seime vis nuskamba pasiūlymų, kad Lietuvoje reikėtų uždrausti abortus. Kas iš tiesų padėtų moterims ir vyrams gyventi taip, kad sprendimo nutraukti nėštumą, ypač nesant medicininių indikacijų, netektų priimti? Diskutuos VšĮ „Krizinio nėštumo centras“ vadovė Zita Tomilinienė ir Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos direktorė Esmeralda Kuliešytė.

Higienos instituto statistikos lentelėse rašoma, kad 2012 m. Lietuvoje moterų sprendimu atlikta daugiau nei 6 tūkst. abortų. Galima palyginti: tais pačiais metais gimė 30,5 tūkst. vaikų. Ką toks abortų skaičius sako apie Lietuvos sveikatos politiką ir visuomenės gebėjimą planuoti vaikus? O gal nėra dėl ko rūpintis, nes abortas šiais laikais – gana saugi intervencija? Seime iškelta dar viena idėja: kad kiekvienai moteriai prieš nėštumo nutraukimą būtų privaloma psichologu konsultacija. Kokios informacijos ir pagalbos labiausiai trūksta žmonėms?

Laidoje taip pat kalbės vilnietė Ieva, kuri pirmojo sūnaus lauktis pradėjo būdama 18 metų ir prisimena, kad tuo laiku sulaukė įvairių visuomenės reakcijų, buvo ir raginimų darytis abortų. Kokias prevencijos priemones rekomenduoja ji?

Ved. Giedrė Čiužaitė.

„Mes, moterys“ penktadienį, spalio 18 d., 15.05 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama sekmadienį 09.03 val.

Giedre.Ciuzaite@lrt.lt

https://www.facebook.com/MesMoterysLRT

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...