captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Lietuvos nacionalinės filharmonijos vargonams – 50 metų

„Muzikos instrumentų karaliaus istorija pagrindinėje Lietuvos koncertų salėje prasidėjo po Antrojo pasaulinio karo, kai čia iš vienos uždarytos Vilniaus bažnyčios buvo perkelti dviejų manualų pneumatiniai vargonai.“
Lietuvos nacionalinės filharmonijos vargonai.
Lietuvos nacionalinės filharmonijos vargonai.

„Muzikos instrumentų karaliaus istorija pagrindinėje Lietuvos koncertų salėje prasidėjo po Antrojo pasaulinio karo, kai čia iš vienos uždarytos Vilniaus bažnyčios buvo perkelti dviejų manualų pneumatiniai vargonai. Tačiau vėliau buvo nuspręsta Filharmonijos Didžiojoje salėje pastatyti naują instrumentą. Taip 1963 metais čia iškilo nauji neobarokinio stiliaus trijų manualų ir pedalų bei penkiasdešimt dviejų registrų vargonai“, – pasakoja vargonininkė ir pedagogė Renata Marcinkutė-Lesieur.

„Šokio teatras „PADI DAPI FISH“ Klaipėdoje šiuolaikiniu šokiu siekia sudominti įvairialypę publiką – nepamiršta pradžiuginti ne tik mažųjų žiūrovų, bet ir su lengvu humoru pasakoja apie jų mamų ir tėčių santykius“, – apie neseniai įkurtoje „Šokio galerijoje“ pristatomus du klaipėdiečių choreografų šokio spektaklius „Apkabinsiu tave“ ir „Ir viskas klojos kuo puikiausiai“ sako teatro direktorė, menininkų grupės „Žuvies akis“ vadovė choreografė Agnija Šeiko.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: apie Nobelio literatūros premijos laureatę Alice Munro – kokie yra redakcinio darbo su ja ypatumai? Ir trumpai apie Indijoje uždraustas knygas.

„Muzikos instrumentų karaliaus istorija pagrindinėje Lietuvos koncertų salėje prasidėjo po Antrojo pasaulinio karo, kai čia iš vienos uždarytos Vilniaus bažnyčios buvo perkelti dviejų manualų pneumatiniai vargonai. Tačiau vėliau buvo nuspręsta Filharmonijos Didžiojoje salėje pastatyti naują instrumentą. Taip 1963 metais čia iškilo nauji neobarokinio stiliaus trijų manualų ir pedalų bei penkiasdešimt dviejų registrų vargonai“, – pasakoja vargonininkė ir pedagogė Renata Marcinkutė-Lesieur. Apie Filharmonijos vargonų biografiją bei šių dienų aktualijas pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 17 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...